Reuters
StoryEditor

Volkswagen hlási problémy: Štrajk kamionistov môže viesť k výpadkom výroby

29.01.2020, 09:33
Autor:
TASRTASR
Bratislavskej automobilke štrajk kamionistov spôsobuje komplikácie, ktoré znamenajú dodatočné neplánované náklady.

Štrajk autodopravcov a ich blokáda hraničných priechodov spôsobuje automobilovému priemyslu komplikácie a môže viesť aj k výpadkom výroby automobilky Volkswagen na Slovensku. V stanovisku firmy na to upozornila jej hovorkyňa Lucia Kovarovič Makayová.

Pre štrajk kamionistov v utorok večer zastavil výrobu automobilový závod PSA v Trnave. Do Trnavy sa totiž nedostali dôležité komponenty. 

​Pripomenula, že automobilový priemysel sa nachádza v náročnom období, keď ho ovplyvňujú nepriaznivé globálne a lokálne podmienky.

"Súčasná vypätá situácia na Slovensku ohľadom podmienok podnikania v cestnej doprave tomu neprospieva a je ďalším faktorom, ktorý negatívne ovplyvňuje konkurencieschopnosť Slovenska v medzinárodnom meradle," zdôraznila hovorkyňa.

"Tento stav spôsobuje komplikácie, ktoré znamenajú dodatočné neplánované náklady, a môže v krátkodobom horizonte viesť k výpadkom výroby v spoločnosti Volkswagen Slovakia a mať tak ďalšie negatívne hospodárske vplyvy," doplnila. Automobilka preto opätovne žiada obidve strany sporu, aby spolu rokovali a čo najskôr dospeli k dohode.

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) od utorka 28. januára opätovne organizuje protestné zhromaždenia na cestných hraničných priechodoch Slovenska. Neplánuje pritom obmedzovať osobnú dopravu a dopravcovia v prípade potreby vytvoria zákonnú "záchranársku uličku".

​Únia očakávala od Ministerstva dopravy a výstavby do pondelka 27. januára odpoveď na ich návrhy zliav na mýte a od Ministerstva financií spracovanie predloženého návrhu na zmenu dane z motorových vozidiel. Združenie autodopravcov Česmad sa už minulý týždeň s vládou dohodlo na viacerých zmenách v mýte a zdaňovaní.

01 - Modified: 2023-02-08 08:02:18 - Feat.: - Title: Volkswagenu minulý rok vzrástli tržby. Čistý peňažný tok automobilky je však pod cieľom 02 - Modified: 2023-02-07 07:14:57 - Feat.: - Title: Francúzsko čakajú štrajky proti zvýšeniu veku odchodu do dôchodku. Môže sa zapojiť viac ako milión ľudí 03 - Modified: 2023-02-06 09:39:36 - Feat.: - Title: Desaťtisíce štátnych zdravotníkov v Británii vstúpili do najväčšieho štrajku za 75 rokov. Chcú vyššie platy 04 - Modified: 2023-02-02 09:00:00 - Feat.: - Title: Megainvestícia sa nám vzďaľuje, byty sú po rokoch lacnejšie. Dobré správy hlásia aj Mochovce (Brífing HN) 05 - Modified: 2023-02-01 09:18:11 - Feat.: - Title: Zima nespokojnosti v Británii: Krajine hrozí ochromenie, pol milióna zamestnancov dnes vstupuje do štrajku
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
08. február 2023 20:34