StoryEditor

Najkrajší model značky? Čínsky Citroën sa tvári ako SUV a kombi, nie je ani jedno

17.09.2021, 11:27
Francúzskym automobilkám a Citroënu obzvlášť odvaha skúšať niečo nové nikdy nechýbala. A prekvapovať dokážu aj dnes.

Citroën ako by sa v poslednej dobe nevošiel do tradičných automobilových tried. Už v minulosti automobilka rôzne experimentovala, išlo ale väčšinou o pokusy technické alebo čisto dizajnové. Z niektorých, ako napríklad z nádherného modelu DS, sa stali legendy, iné vozidlá, napríklad futuristický veľký typ XM alebo moderné C6, si uznanie vyslúžili až časom a u ďalších neprestávajú niektorí krútiť neveriacky hlavou dodnes.

Takým je napríklad nedávno z ponuky vyradený C4 Cactus - auto na pomedzí malých a kompaktných hatchbackov, zmiešané s SUV a s až nečakane typickým "citroënovým" komfortom. Kto sa ním zviezol, pochopil, kto nie, ten možno len komentuje nezvyčajný dizajn auta, ktorý rozhodne nebol pre každého.

​Jedno je však isté: C4 Cactus bol v dnešnej dobe, keď mnohým automobilová produkcia splýva v jedno, neprehliadnuteľným a veľmi svojským kúskom. Možno aj vďaka tomu nešlo o vyložený prepadák, zároveň to však nebol žiadny mega hit: oproti sesterskému konvenčnému hatchbacku C3 si C4 Cactus kupovala tretina zákazníkov, oproti SUV C3 Aircross asi polovica.

Niet divu, že táto osobitná kombinácia segmentov už ďalej v ponuke Citroënu miesto nemá, obzvlášť, keď sa vlastne nová generácia modelu C4 posunula späť vyššie, kam skôr takto označené modely patrili.

Tentoraz spája prvky hatchbackov, kupé a SUV modelov. A zdá sa, že...

Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2025-12-18 13:00:00 - Feat.: - Title: Posledná šanca na „nesmrteľný“ motor. Končí aj jedno z najkrajších dostupných áut 02 - Modified: 2025-12-18 10:23:46 - Feat.: - Title: Každá tatrovka prejde touto mučiarňou. Šialené „ihrisko“ pre nákladiaky má 50 rokov 03 - Modified: 2025-12-18 21:34:18 - Feat.: - Title: Roadtrip k rozprávkovým bavorským zámkom: Neuschwanstein, Linderhof a Herrenchiemsee 04 - Modified: 2025-12-17 13:00:00 - Feat.: - Title: Návrat ikonickej škodovky je stále v hre. Ostrá Fabia RS by mohla byť čoskoro realitou 05 - Modified: 2025-12-17 11:35:36 - Feat.: - Title: Vianočná parkovacia apokalypsa: Aké parkovacie miesto si vyberať a vyhnúť sa škodám?
menuLevel = 2, menuRoute = auto/novinky, menuAlias = novinky, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
19. december 2025 07:32