StoryEditor

Seat ukázal prvé detaily nového Leonu. Vieme, kedy sa predstaví svetu

20.12.2019, 11:01
Prvou časťou, ktorú španielska automobilka priblížia verejnosti, je osvetlenie exteriéru a interiéru. Štvrtá generácia Leonu v tomto smere postúpi o úroveň vyššie.

Volkswagen má Golf, Škoda má Fabiu a Seat má Leon. Jednoducho, so španielskou automobilkou sa toto označenie neodmysliteľne spája už dlhé roky a aktuálne na trhu pôsobí už tretia generácia tohto šikovného hatchbacku či kombíku.

Tá bola uvedená v roku 2012 a s niekoľkými modernizáciami si počas tejto dlhej doby udržala priazeň verejnosti, ale tiež samotnej automobilky.

Už 28. januára 2020 však spoznáme úplne novú generáciu, na ktorú už začínajú Španieli lákať - prvou časťou je osvetlenie. Podľa slov značky nový Leon "vytvára punc výnimočnosti, pri ktorom posúva osvetľovaciu technológiu do centra osobnosti automobilu"

Ešte v roku 2012, kedy mala premiéru tretia generácia, bol Leon prvým automobilom, ktorý priniesol technológiu Full LED do masového segmentu nižšej strednej triedy. Špecializované dizajnové a konštrukčné tímy automobilky teraz pozdvihli technológiu osvetlenia bestsellera značky na novú úroveň.

Koncové svetlá modelu, podobné ako napríklad na modeli Tarraco Seat

Vpredu budú k dispozícii adaptívne reflektory Full LED, ktoré svojou intenzitou a presným rozdelením svetelných lúčov dokážu osvetliť aj najtmavšie cesty. V zadnej časti pritiahnu pozornosť skupinové svetlá z LED vzájomne spojené svietiacim pásom, prebiehajúcim po celej šírke dverí batožinového priestoru. Po odomknutí vozidla osvetlenie vytvorí nápadnú šou na uvítanie.

​Okrem toho bude mať nový Leon aj dynamické zadné smerové svetlá (načítavacie), ktoré výraznejšie signalizujú plánovanú zmenu smeru jazdy iným účastníkom premávky, čím prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti.

Zaujímavou "vychytávkou" je potom ešte špeciálne uvítacie osvetlenie po odomknutí vozidla premietajúce na zem vedľa vozidla slovo „Hola!“.

„Vyspelá osvetľovacia technológia je kľúčom k umocneniu dizajnu vozidla. V novej generácii modelu Seat Leon sme využili osvetlenie na ďalšie zvýraznenie jeho silného charakteru,“ povedal Alejandro Mesonero-Romanos, riaditeľ dizajnu značky SEAT.

V kabíne novinky má zaujať inovatívna koncepcia vnútorného osvetlenia, umocňujúc zážitok z jazdy v noci náladovým osvetlením s LED technológiou, ktoré prebieha ako neprerušený pás po celej šírke prístrojového panelu a dverí.

„Vnútri obklopujúce náladové osvetlenie posúva nový Leon na novú úroveň funkčnosti a estetiky,“ dopĺňa Mesonero-Romanos. Na záver môžeme spomenúť, že kompletná osvetľovacia technológia nového modelu bola navrhnutá a vyvinutá v technickom centre SEAT Martorell. 

Čo všetko Seat Leon štvrtej generácie prinesie, akým dizajnom karosérie bude chcieť širokú verejnosť zaujať a či sa dočkáme aj špecifických technológii, sa dozvieme po premiére začiatkom budúceho roka.

01 - Modified: 2023-10-03 08:38:24 - Feat.: - Title: Zahraničných jazdeniek je na Slovensku viac, najviac ich smerovalo do Bratislavského kraja 02 - Modified: 2023-10-02 12:15:00 - Feat.: - Title: Ako Európska únia oklamala Nemecko. Palivo pre zakázané spaľováky bude iba teóriou 03 - Modified: 2023-09-29 22:00:00 - Feat.: - Title: Špinavé tajomstvo Tesly. Supernabíjačky napĺňajú baterky z dieselového agregátu​ 04 - Modified: 2023-09-29 10:11:49 - Feat.: - Title: Pred 75 rokmi sa zrodila značka Honda. Dnes je najväčším výrobcom motorov na svete 05 - Modified: 2023-10-02 09:25:00 - Feat.: - Title: Úsporné SUV od Audi je takmer ideálne. Oproti konkurencii má však jeden nedostatok
menuLevel = 2, menuRoute = auto/novinky, menuAlias = novinky, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
04. október 2023 00:03