Martin Štrbák SNÍMKA: Richard FilipkoSNÍMKA: Richard Filipko
StoryEditor

Hokejový obranca Martin Štrbák: Počas turnajov varujeme hráčov pred používaním sociálnych sietí

21.05.2023, 00:00
  • Má zlato, striebro a bronz z hokejových majstrovstiev sveta, hral v NHL aj v popredných európskych ligách.
  • Hokejový obranca Martin Štrbák (48) študoval vysokú školu vo Fínsku, je asistent trénera reprezentácie do 20 rokov, metodik v Slovenskom zväze ľadového hokeja, športový riaditeľ v HC Slovan Bratislava a jeho syn Maxim je lídrom reprezentačnej osemnástky.
  • Kedy idú hráči na ľad s tým, že vedia, ako to bude bolieť? Dá sa na bolesť zvyknúť? V akom veku sa má dieťa špecializovať na hokej?
  • Prečítajte si rozhovor publikovaný v magazíne Téma.

Keď sledujeme majstrovstvá sveta v televízii, zvyčajne netušíme, čo sa deje medzi hráčmi na ľade. Napríklad keď je vhadzovanie a hráči sú okolo kruhu. Hovoria si súperi niečo?

Sú hráči, ktorí sa snažia druhého rozhodiť. Stoja pri sebe pred vhadzovaním a súper povie aj úplnú somarinu, napríklad máš rozviazanú šnúrku. Hráč sa pozrie dolu na korčuľu a na chvíľu stratí koncentráciu. Alebo mu povie – hej, sleduj, máš opačnú hokejku, alebo hej pozri, stojíš zle. Niektorí povedia – pozri na mňa, čo teraz urobím.

image

Škola aj polícia ho odpísali ako kriminálnika a príživníka. Úspešný príbeh Patrika Banga vyvracia stereotypy

Tým sa snaží odviesť pozornosť protihráča od hry?

Hráč nad tým začne rozmýšľať, na sekundy je mimo koncentrácie, ale to sú maličkosti, ktoré patria k hre.

Sú aj vyhrážky? Že teraz ťa prišpendlím o mantinel...

Veľmi nie, aj keď niektorí sa snažia vojsť súperovi pod kožu. Vyhrážky sa diali skôr v minulosti, keď bol hokej surovejší. Ak sa teraz vymyká z rámca, zakročí rozhodca. Samozrejme, že je to kontaktný šport, pri ktorom sa ide na hranu, a keď sú potýčky, tak si hráči ponadávajú, ale keď sa zápas skončí, vychladnú a podajú si ruky.

Vy ste čo hovorievali súperom?

Zvyčajne som nič také neriešil, ale ak som mal s niektorým zo súperových hráčov na ľade konflikt, tak sme si pri ďalšom striedaní, samozrejme, niečo povedali, ale nepatril som medzi tých, ktorí sa snažili rozhadzovať súpera. Skôr som sa snažil koncentrovať na to, čo urobíme my. Mali sme dohovorené signály a dopredu si naša pätica povedala napríklad, že krídlo vyštartuje tam, center zostane tu,

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 91% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-05-04 10:17:04 - Feat.: 0 - Title: Herečka a hviezda seriálu Dunaj, k vašim službám, Sarah Arató: Herec má vedieť, čo hrá a má tam byť pravda 02 - Modified: 2022-09-14 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Slovenský režisér a producent odhalil pozadie televíznej zábavy aj kauzy v Inkognite 03 - Modified: 2022-08-12 09:53:50 - Feat.: 0 - Title: Trocha LSD pre zdravie? Povzbudivé výsledky sú zrejmé v liečbe úzkostných stavov či depresií 04 - Modified: 2022-08-06 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Psychika ako kľúč k chorobám: Na zdravie má zásadný vplyv, najcennejšie lieky však máme v sebe
01 - Modified: 2024-04-22 12:24:40 - Feat.: - Title: Vallov údiv: Primátor Bratislavy to prehnal a už to asi aj vie (komentár) 02 - Modified: 2024-04-22 18:38:36 - Feat.: - Title: Nová správa otvorene hovorí o mučení. Komisár zistil závažné pochybenia nielen v reedukačných centrách 03 - Modified: 2024-04-22 14:00:00 - Feat.: - Title: Archívny rozhovor s etnologičkou: Pravý Slovák alebo pravý Slovan, čo to je? Niečo také neexistuje 04 - Modified: 2024-04-22 13:51:27 - Feat.: - Title: Riaditeľka televízie v Litve pre HN: U nás je spoločnosť jednotná, nechce sledovať žiadne proruské správy 05 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
menuLevel = 1, menuRoute = tema, menuAlias = tema, menuRouteLevel0 = tema, homepage = false
23. apríl 2024 09:55