Česko získalo na hrách v Číne zlato. Ledecká obhájila titul v paralelnom "obráku"

08.02.2022, 07:52
Snoubordistka Ester Ledecká získala zlatú medailu v paralelnom obrovskom slalome.

Česká snoubordistka Ester Ledecká obhájila na zimných olympijských hrách v Pekingu zlatú medailu v paralelnom obrovskom slalome.

V utorkovom veľkom finále zdolala Rakúšanku Danielu Ulbingovú a zopakovala triumf spred štyroch rokov z kórejského Pjongčangu. Bronzovú medailu si v Genting Snow Parku v Čang-ťia-kchou vyjazdila Slovinka Gloria Kotniková, ktorá v malom finále zdolala Holanďanku Michelle Dekkerovú.

Ledecká sa v Pjongčangu stala prvou ženou, ktorá na jedných zimných olympijských hrách získala zlatú medailu v dvoch rozličných športových odvetviach. Pred zlatom v snoubordovom paralelnom "obráku" vystúpila na najvyšší stupienok v super-G.

O štyri roky neskôr v Číne sa úlohy favoritky v točivej snoubordovej disciplíne zhostila na jednotku a odštartovala hry najlepším možným spôsobom.

Dvadsaťšesťročná Ledecká išla ako dobre namazaný stroj, jej výkon neovplyvnila ani dlhá súťažná prestávka. Premožiteľku nenašla už v kvalifikácii a následne ani v osemfinále, štvrťfinále a semifinále, keď jej súperky svoje jazdy nedokončili.

Vo finále si Ledecká opäť vybrala červenú dráhu a odštartovala lepšie ako súperka. Ulbingová po zaváhaní v hornej časti trate nabrala stratu 0,51 sekundy a napokon, rovnako ako jej predchodkyne, neprišla do cieľa.

Ledecká sa teraz preorientuje na alpské lyžovanie, v ktorom ju čakajú štarty v super-G, zjazde a alpskej kombinácii.

Zimné olympijské hry v Pekingu:

01 - Modified: 2022-06-10 11:27:01 - Feat.: - Title: Janek Ledecký: Na Ester sme krátki 02 - Modified: 2022-02-22 15:33:55 - Feat.: - Title: Šatan pri oslavách medaily: Boli sme v krajine tigra, v roku draka a začína doba bronzová 03 - Modified: 2022-02-22 10:49:59 - Feat.: - Title: Odkaz hokejistov: Chceme vidieť fanúšikov, nie politikov 04 - Modified: 2022-02-21 15:38:02 - Feat.: - Title: Televízie menia program. V utorok prinesú naživo návrat a oslavy našich bronzových hokejistov 05 - Modified: 2022-02-21 14:47:00 - Feat.: - Title: Naše hokejové duely lámali rekordy sledovanosti, dôležitý bol faktor času
19. máj 2024 16:42