100

Články s tagom: Andrej Danko

Andrej Danko

Andrej Danko
Predseda SNS

Vek: rokov

Narodenie: 12.8.1974 (Revúca)

Vzdelanie: vysokoškolské, Právnická fakult Univerzity Komenského v Bratislave

Sociálne siete a kontakty

logo facebooku

logo instagramu

logo twitteru

logo webu

O Andrejovi Dankovi

Andrej Danko, rodák z Revúcej, je slovenský národne orientovaný politik a právnik. Má pozastavený výkon advokácie a komisia Univerzity Mateja Bela ho uznala zo spísania plagiátu pri získaní právnického doktorátu.

V rokoch 2006 – 2010 pôsobil ako asistent viacerých poslancov za SNS v Národnej rade. Na jeseň 2010 bol v Ružomberku zvolený za podpredsedu SNS po návrhu vtedajšieho predsedu strany Jána Slotu. Po volebnom neúspechu v roku 2012 sa SNS nedostala do parlamentu a 6. októbra 2012 bol Danko na sneme strany v Žiline zvolený za predsedu SNS. V nasledujúcom volebnom období sa Danko snažil opraviť naštrbený imidž strany, čo sa mu podarilo - vo voľbách v roku 2016 dostal SNS naspäť do parlamentu a zároveň do vlády.

V rokoch 2016 až 2020 pôsobil ako predseda Národnej rady Slovenskej republiky. Počas tohto obdobia bol konfrontovaný s viacerými kauzami, ktoré sa týkali buď priamo jeho (plagiátorstvo), alebo strany (eurofondy za ministra školstva Petra Plavčana). Po volebnom neúspechu v roku 2020 najprv nechcel pokračovať ako predseda SNS, no nakoniec si to rozmyslel a po tom, ako opäť zvíťazil v boji o predsednícku stoličku, vedie stranu do predčasných parlamentných volieb.

Andrej Danko a jeho rodina

V roku 2000 sa Andrej Danko oženil s manželkou Silviou, s ktorou má dvoch synov, Andreja a Adama. Žili v rodinnom dome v Miloslavove, v roku 2015 sa rozviedli.

Zobraziť viac
menuLevel = 2, menuRoute = slovensko/andrej-danko, menuAlias = andrej-danko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
11. apríl 2024 19:59