Dočasne poverený premiér Eduard Heger. FOTO: TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Heger reagoval na Matoviča: Štvavé kampane vedú len k ďalšiemu rozdeľovaniu občanov

04.01.2023, 15:59
Autor:
TASRTASR

Igor Matovič v posledných dňoch uverejnil niekoľko statusov a komentárov, v ktorých sa vyhraňuje voči tzv. LGBTI+ ideológii.

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje akúkoľvek komunikáciu verejných činiteľov, ktorá vedie k ďalšiemu rozdeľovaniu spoločnosti, za kontraproduktívnu. Uviedla to jeho hovorkyňa Ľubica Janíková v súvislosti s vyjadreniami lídra OĽANO Igora Matoviča na sociálnej sieti.

"Čo sa týka vyjadrení jednotlivých politikov vrátane Igora Matoviča, k tomu sa predseda vlády vyjadril vo svojom statuse," uviedla Janíková s tým, že Heger sa usiluje o zmierlivý, kultivovaný, faktický a konštruktívny prejav. Na to vyzýva aj ostatných politických lídrov.

image

Štát zarobil na zdražovaní. Matovičovu a Hegerovu kasu zachránili dve dane

Heger v utorok na sociálnej sieti okrem iného napísal, že štvavé kampane vedú len k ďalšiemu rozdeľovaniu občanov.

"Štvavé kampane proti policajtom, prokurátorom, sudcom, novinárom, liberálom či konzervatívcom, LGBTI+, Rómom, aktivistom či mimovládnym organizáciám sú hľadaním nepriateľa tam, kde nie je," uviedol.

Matovič v posledných dňoch uverejnil niekoľko statusov a komentárov, v ktorých sa vyhraňuje voči tzv. LGBTI+ ideológii.

Kritizuje v nich napríklad operácie v súvislosti so zmenou pohlavia. Označil za choré, aby zmenu pohlavia podstupovali aj neplnoletí.

V súvislosti so smerovaním OĽANO hovorkyňa zopakovala Hegerove slová, že tieto otázky si musia vyriešiť najskôr vo vnútri hnutia. "Je potrebná istá sebareflexia a analýza stavu, v akom sa hnutie nachádza," dodala.

01 - Modified: 2023-03-24 17:27:26 - Feat.: - Title: Heger reaguje na Valla: Čísla hovoria jasnou rečou. Samosprávy majú viac peňazí, ako sa čakalo 02 - Modified: 2023-03-24 17:29:51 - Feat.: - Title: Ak Klus nestiahne nomináciu do Európskeho dvora audítorov, urobí tak vláda, odkazuje Heger 03 - Modified: 2023-03-24 13:14:19 - Feat.: - Title: Poslanci ukončili piatkové rokovanie. Riešili Matovičov návrh na zníženie platu poslancov 04 - Modified: 2023-03-23 13:24:18 - Feat.: - Title: Heger: Výsledok hovorí jasne. Klus by mal sám vyvodiť dôsledky z hlasovania vo výbore europarlamentu 05 - Modified: 2023-03-23 16:55:08 - Feat.: - Title: Matovič príde o ochranku. Ak sa mi niečo stane, nech si novinári spytujú svedomie, hovorí
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
24. marec 2023 20:35