StoryEditor

Sulík pobúril OĽANO. Krajčího a Záborskú prirovnal ku cholere a rakovine, Šipoš ho nazval zlým človekom

11.11.2022, 10:27
11.11.2022, 10:27
Autor:
TASRTASR

Predseda SaS Richard Sulík vyhlásil, že keby Bittó Cigánikovú poslanci OĽANO naozaj nechceli odvolať, išli by hlasovať a nehlasovali by za jej odvolanie.

Boj za práva žien je skutočným dôvodom na odvolanie Jany Bittó Cigánikovej (SaS) z postu šéfky Výboru Národnej rady pre zdravotníctvo. Vyhlásila to Bittó Cigániková s tým, že jej to dodáva energiu ďalej pracovať pre zdravotníctvo. Pripomenula, že všetky dôvody na jej odvolanie vyvrátila. Naďalej zostáva členkou výboru.

Predseda SaS Richard Sulík vyhlásil, že keby Bittó Cigánikovú poslanci OĽANO naozaj nechceli odvolať, išli by hlasovať a nehlasovali by za jej odvolanie. "To, že sa len nezúčastnili a my by sme sa nezúčastnili, taká voľba by sa len odsunula a neuzavrelo by sa to," povedal. 

Sulík pobúril OĽANO svojim vyjadrením

Výbor teraz vedie Anna Záborská. Na otázku, či by podĺa neho bol lepším predsedom výboru Marek Krajčí, ktorému tento post navrhovali, reagoval Sulík ostrým vyjadrením. "Viete čo, to je tak, že keď si mám vybrať medzi cholerou a rakovinou, tak ostanem radšej zdravý." 

Touto reakciou Sulík pobúril predstaviteľov OĽANO, šéf klubu Michal Šipoš ho nazval zlým človekom. "Prirovnať Mareka Krajčího a Annu Záborskú k cholere a rakovine dokáže iba veľmi zlý človek. Pán Sulík, toto je vaša vizitka," reagoval Šipoš.  

Bittó Cigániková naďalej zostáva členkou výboru. "Politicky som rátala s tým, že budem odvolaná, nakoľko som terčom Igora Matoviča a OĽANO už nejakú dobu. Som rada, že dôvodom je práve môj boj za práva žien," skonštatovala Bittó Cigániková na piatkovej tlačovej konferencii. Je to podľa nej jasné z návrhu na odvolanie. Tvrdí, že sa snaží zabrániť obmedzovaniu možnosti žien využívať interrupcie, a to aj tým, že pomohla takéto návrhy stopnúť.

Čo vyčítali Bittó Cigánikovej

Návrh na odvolanie šéfky výboru podal nezaradený poslanec Martin Čepček. Vyčítal Bittó Cigánikovej, že nespĺňa odborné ani osobné predpoklady na funkciu. Tvrdil tiež, že šéfka výboru zneužíva svoje postavenie na presadzovanie "progresívnej ideologickej agendy".

Poslanci podľa Bittó Cigánikovej vedia o jej vzdelaní. Myslí si, že pre riadenie zdravotníctva je dôležitá najmä schopnosť manažovať. Pripomenula, že si ju zastali odborníci vrátane ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO).

Šéfka klubu SaS Anna Zemanová tvrdí, že predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš sa s ňou chcel dohodnúť tesne pred hlasovaním, keď žiadal podporu na jeho preloženie.

Mal navrhnúť, aby poslanci SaS nepodporili odvolávanie ministrov a za to si SaS môže nechať posty predsedov parlamentných výborov. "Toto nepatrí na rokovanie pár minút pred hlasovaním," povedala Zemanová. SaS podľa nej nevedela, že poslanci OĽANO sa nezúčastnia na hlasovaní.

 

01 - Modified: 2023-09-24 15:34:53 - Feat.: - Title: Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé 02 - Modified: 2023-09-22 10:00:55 - Feat.: - Title: Sulík: Volvo už má povolenie na výstavbu závodu. Ak bude ministrom, chce získať aj baterkáreň 03 - Modified: 2023-09-21 21:09:19 - Feat.: - Title: Fica sa dotklo, ako Šimečka označil jeho kolegov. Nie kumpáni, ale oligarchovia, opravil sa šéf PS 04 - Modified: 2023-09-21 14:13:59 - Feat.: - Title: Buďte zodpovední a neklamte voličov. SaS vyzvala strany s nízkymi preferenciami k odstúpeniu z volieb 05 - Modified: 2023-09-19 11:43:08 - Feat.: - Title: Sulík sa v kritike Ukrajiny zhodol s Ficom: Spravili sme pre nich veľa a teraz nás žalujú? Je to nehoráznosť
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
24. september 2023 17:48