StoryEditor

Matovič je excentrická a nepredvídateľná osobnosť, píše nemecký denník. Jeho vláda je veľkým sklamaním

02.03.2021, 12:51
Prešiel rok od volieb, v ktorých suverénne vyhralo Matovičovo OĽaNO, dnes však stráca dôveru voličov.

Koalícia chcela očistiť "mafiánsky štát", byť vládou pre ľudí, vytvoriť spravodlivosť a transparentnosť. 

Výsledky vlády sú však do veľkej miery sklamaním, píše denník Deutsche Welle rok po tom, čo sa vedenia krajiny chopila koalícia pod vedením Igora Matoviča.

"Výsledky vlády sú po jedenástich mesiacoch v úrade veľmi zmiešané," povedal politológ Grigorij Mesežnikov. 

"Môžu sa pochváliť niektorými úspechmi v reformách súdnictva a v boji proti korupcii, ale celkovo je vláda rozdelená a v pandémii koronavírusu úplne zlyhala."

Kontroverzné príspevky a spory 

Spor o to, ako zvládnuť pandémiu, je zrkadlom zostavenej koalície. Matovič je excentrická a nepredvídateľná osobnosť, píše DW.

Denník spomína aj Matovičov príspevok na Facebooku na výročie vraždy Jána Kuciaka, v ktorom kritizoval novinárov...

Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2025-12-17 17:45:25 - Feat.: - Title: Matovič: Rozhodnutie Ústavného súdu je odkaz, že bojovať sa oplatí 02 - Modified: 2025-12-17 13:56:08 - Feat.: - Title: Piata otázka hnutia Slovensko: Matovičovci spustili anketu o premlčateľnosti vrážd, znásilnení a korupcie 03 - Modified: 2025-12-15 23:00:00 - Feat.: - Title: Na pretrase sú možní psychopati a alkoholici. Po potýčke v sále sa otvára debata o hraniciach poslancov 04 - Modified: 2025-12-15 13:54:17 - Feat.: - Title: Matovič chce zaviesť povinné dychové skúšky na alkohol pre členov parlamentu 05 - Modified: 2025-12-15 11:27:55 - Feat.: - Title: Medzi obeťami útoku v Sydney je Slovenka. Moja blízka priateľka, povedala Čaputová
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
21. december 2025 21:50