Pohľad na Nitru. FOTO: Dreamstime
StoryEditor

Domy a byty draželi na jeseň najviac za tri roky. Doterajší líder prišiel o prvenstvo, prebrala mu ho Nitra

28.11.2025, 10:28
  • Štatistici hovoria o rekordnom tempe rastu cien nehnuteľností, najvyššom za tri roky. 
  • Medziročný nárast cien sa pohybuje na vyše 13-percentnej úrovni. 
  • Krajom dominuje Nitra, Bratislava a Banská Bystrica.
  • Informáciu priniesol Štatistický úrad SR vo svojom pravidelnom vývoji cien nehnuteľností určených na bývanie.

Letné mesiace priniesli pre kupujúcich novú nádej. Ceny bytov a domov rástli len mierne a vytvoril sa tak priestor pre dobrú investíciu.

Ten, kto kúpil, sa dnes môže tešiť. Zmeny, ktoré následne prinieslo na realitný trh chladnejšie počasie, hovoria o dramatických nárastoch, a to najmä pri starších bytoch. Vyzerá to tak, že už existujúce nehnuteľnosti rokmi nestrácajú na obľube. 

Veľmi mierne tempo rastu teda vystriedali rekordy. Štatistický úrad SR uvádza, že v treťom kvartáli narástli ceny oproti letnému obdobiu o takmer päť percent, medziročne ide dokonca o celkový vyše 13-percentný nárast.

Pod takýto výsledok sa podpísali najmä vyššie predajné sumy za staršie nehnuteľnosti. Ich hodnota stú...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. jún 2026 00:00