Čínska spoločnosť Huawei je v súčasnosti tretím najväčším predajcom smartphonov na svete, s touto pozíciou sa však nehodlá zmieriť.REUTERS
StoryEditor

Huawei by mal ako prvý predstaviť skladací smartfón. Už v novembri

13.04.2018, 15:17
Skladacie smartfóny sú pre výrobcou veľkou výzvou. Pracuje na ňom Lenovo i Samsung.

O skladacích smartfónoch sa hovorí už roky. Niekoľko firiem prinieslo dokonca aj prototypy skladacích zariadení, no k produktu hotovému do predaja sa zatiaľ nikto nedopracoval. Podľa najnovších správ však k tomu môže byť veľmi blízko spoločnosť Huawei. Portál Phonearena.com uviedol, že čínsky výrobca by mal ukázať svoje skladateľné zariadenie v novembri tohto roka.

Zdroj ďalej uvádza, že Huawei by mal v displejoch využiť technológiu OLED, pričom tieto zobrazovacie panely by mu mala dodať spoločnosť LG. Podľa dohadov by sa mal smartfón zatvárať ako kniha, pričom displej má smerovať dovnútra. Viac detailov nie je známych a zatiaľ sa nevie, či Huawei predstaví v novembri len prototyp, alebo vzorku určenú niekoľkým ľuďom na získanie prvých dojmov, alebo to bude už rovno zariadenie pripravené do produkcie.

Kto bude prvý?

Skladateľné smartfóny sú pritom už dlhoročnou výzvou pre viacerých svetových výrobcov. Samsung na ňom pracuje už poriadne dlhý čas, no uspokojivé výsledky zatiaľ verejnosti nepriniesol. Spoločnosť LG už dávnejšie predstavila ohybné displeje, no tie sú tiež len prototypmi, ktoré prezentuje na technologických výstavách.

Zaujímavý funkčný prototyp však predstavila spoločnosť Lenovo na výstave Lenovo Tech World 2016. Išlo o skladací smartfón CPlus, ktorý ste si mohli aplikovať navyše aj ako náramok. Aby toho nebolo málo, predstavili rovno aj tablet Folio, ktorý sa skladal ako knižka s tým, že displeje mal z vonkajšej strany. Do produkcie sa však zariadenia zatiaľ nedostali.

Internet, Lenovo

​Uvidíme, ktorý výrobca príde nakoniec ako prvý so skutočným skladacím smartfónom. A najmä – uvidíme, či o to bude zo strany používateľov záujem.

01 - Modified: 2023-09-19 09:08:53 - Feat.: - Title: Čínsky Huawei sa chystá znovu vstúpiť na trh s telefónmi strednej triedy 02 - Modified: 2023-08-25 12:29:42 - Feat.: - Title: Huawei a Ericsson podpísali dohodu o výmene licencií patentov 03 - Modified: 2023-08-23 07:35:41 - Feat.: - Title: Huawei buduje v Číne tajnú sieť výrobných polovodičov, v USA je na čiernej listine 04 - Modified: 2023-08-11 10:46:01 - Feat.: - Title: Huawei oznámil nárast tržieb. Napriek americkým sankciám, ktoré mu odopierajú čipy a technológie 05 - Modified: 2023-07-17 10:56:58 - Feat.: - Title: Aj poľnohospodárstvo môže byť digitálne
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
02. október 2023 14:07