Petra Vlhová v Killingtone. FOTO: Reuters

Vlhová zabojovala v druhom kole, nestačilo to len na fenomenálnu Shiffrinovú

26.11.2023, 19:59
26.11.2023, 22:30

Američanka si pripísala jubilejný 90. triumf v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord. Tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila na druhom mieste v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v americkom Killingtone. Na domácu víťazku Mikaelu Shiffrinovú stratila 33 stotín sekundy. Američanka si pripísala jubilejný 90. triumf v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord. Tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,37).

Vlhová vyrovnala svoje maximum z Killingtonu, v tomto americkom stredisku obsadila druhú priečku piatykrát v kariére a pripísala si 69. pódium vo Svetovom pohári.

Posunula sa na priebežné druhé miesto v celkovom poradí a tretie v bodovaní disciplíny. "Som spokojná so svojou jazdou v druhom kole. Prvé mi však nevyšlo podľa predstáv a preto som dnes prehrala a skončila druhá. Mikaela bola silnejšia, ako ja," uviedla slovenská pretekárka podľa agentúry AP.

Shiffrinová svojím 55. triumfom v slalome potvrdila pozíciu líderky celkového poradia Svetového pohára i priebežnej klasifikácie disciplíny.

Priebežné druhé miesto

výsledky nedeľného slalomu Svetového pohára žien v Killingtone

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:42,02 min.

10. Zrinka Ljutičová (Chor.) +2,26

Slovenka sa posunula na priebežné druhé miesto v bodovaní disciplíny a aj v celkovom poradí. Američanka svojím 55. triumfom v slalome potvrdila pozíciu líderky celkového poradia Svetového pohára i priebežnej klasifikácie disciplíny.

Vlhová štartovala v prvom kole s číslom šesť a mala pomalší úvod ako Shiffrinová. Držala však rytmus a na druhom medzičase mala takmer rovnaký čas s Američankou.

Najlepší športovci Slovenska

V strmine sa prezentovala svojím typickým agresívnym štýlom, ale v závere stratila a zaradila sa na tretie miesto. Domáca päťnásobná víťazka nastúpila s trojkou a od prvých bránok sa dostala do ideálneho tempa. Pred druhým medzičasom mala menšie zaváhanie, no predviedla silný záver a na Lenu Dürrovú získala dve desatiny.

Nemka predviedla dynamickú jazdu, problémy jej urobili len terénne nerovnosti. Blízko k pódiu boli aj Holdenerová a Popovičová. Ďalšie pretekárky už výrazne zaostávali, šiesta domáca Paula Moltzanová mala manko 1,21 sekundy na svoju reprezentačnú kolegyňu.

5. Dürrová 190, 6. Holdenerová 131

Jazda nevyšla Rakúšanke Katharine Liensbergerovej, ktorá vypadla. Slovenskej lyžiarke reprezentujúcej Česko Martine Dubovskej patrila siedma pozícia so stratou 1,26 sekundy.

V druhom kole chcela zaútočiť z priebežnej štvrtej pozície Holdenerová. Švajčiarka mala veľký náskok pred dovtedajšou líderkou Martou Rossettiovou z Talianska.

Postupne však stratila rytmus, točila sa až pod bránou, ale v cieli jej to stačilo na priebežné prvé miesto. Vlhová chytila rytmus od prvých bránok a dostala sa do správneho tempa.

6. Leona Popovičová (Chor.) 107

Bez zaváhania zvládla aj strmú časť a v cieli mala viac ako sekundový náskok nad Holdenerovou. Dürrová mala k dobru len deväť stotín a už na druhom medzičase bola v červených číslach. Nemka mala problémy v závere a nestačilo jej to ani na pódium. Shiffrinová išla dostatočne rýchlo, zabrala na strmine a dosiahla šieste víťazstvo v Killingtone.

"Ďakujem fanúšikom, že boli veľmi hluční. Dodali mi energiu, ktorá mi veľmi pomohla k víťazstvu. Je to pre mňa špeciálny triumf na tomto mieste. Chcela som veľmi vyhrať a teším sa, že sa mi to podarilo. Verím, že to bola dobrá show pre divákov," uviedla pre televíziu FIS Shiffrinová, ktorá bola najrýchlejšia v oboch kolách.

01 - Modified: 2023-11-25 19:19:04 - Feat.: 1 - Title: Vlhová skončila v slalome Svetového pohára desiata, Gutová-Behramiová vyhrala aj druhý obrák sezóny 02 - Modified: 2023-11-24 16:06:13 - Feat.: 0 - Title: Najlepší športovci Slovenska 03 - Modified: 2023-11-12 14:25:55 - Feat.: 1 - Title: Vlhová má parádnu formu, no zlaté double v Levi nepridala. Smolné vypadnutie jej vzalo body aj prize money 04 - Modified: 2023-11-12 14:07:58 - Feat.: 1 - Title: Vlhová je suverénne na čele Svetového pohára. V Levi nadviazala na triumf
01 - Modified: 2024-04-25 05:30:56 - Feat.: - Title: V Lomnickom sedle napadlo 20 cm snehu, opäť sa tam bude lyžovať 02 - Modified: 2024-04-17 07:00:00 - Feat.: - Title: Lyžiarske strediská sa uchýlili k bizarnému kroku. Cez leto skladujú sneh, aby ho mali dosť na ďalšiu sezónu 03 - Modified: 2024-03-17 11:13:05 - Feat.: - Title: Americká lyžiarka Digginsová získala druhýkrát v kariére veľký glóbus 04 - Modified: 2024-03-16 13:33:43 - Feat.: - Title: Shiffrinová zvíťazila v záverečnom slalome, prevzala si ôsmy krištáľový glóbus 05 - Modified: 2024-03-13 15:33:22 - Feat.: - Title: Teplotné výkyvy maria lyžiarskym strediskám biznis. Podmienky nie sú až také dramatické, reaguje šéf TMR
27. apríl 2024 19:37