Martin Fehérváry. FOTO: TASR/Jakub Kotian

Fehérváry prispel k víťazstvu Washingtonu nad Rangers, zastavili rad prehier. Halák odchytal tretiu tretinu

25.02.2023, 21:47
25.02.2023, 21:59

Jaroslav Halák vystriedal po druhej tretine v bránke hostí Rusa Igora Šesťorkina, ktorý dostal päť gólov z 22 striel, slovenský brankár inkasoval v záverečnej dvadsaťminútovke z piatich striel iba raz.

Slovenský hokejista Martin Fehérváry prispel v sobotňajšom zápase NHL asistenciou k víťazstvu Washingtonu nad New Yorkom Rangers 6:3. Pripísal si 12. bod v sezóne (4+8). Jaroslav Halák vystriedal po druhej tretine v bránke hostí Rusa Igora Šesťorkina, ktorý dostal päť gólov z 22 striel, slovenský brankár inkasoval v záverečnej dvadsaťminútovke z piatich striel iba raz.

Na triumfe Washingtonu sa dvomi gólmi a dvomi asistenciami podieľal Jevgenij Kuznecov, jeho spoluhráč T.J. Oshie mal bilanciu 2+1. Capitals zastavili sériu prehier, ktorá trvala šesť zápasov.

Chicago s vydareným obratom zvíťazilo v NHL na ľade Dallasu Stars. Umožnili sme im to chybami, hovorí Benn

V ďalšom zápase si Columbus poradil s Edmontonom 6:5. Domáci viedli v druhej časti už 4:0, ale Oilers manko zmazali. Rozhodla tretia tretina, v ktorej strhol víťazstvo na stranu Blue Jackets dvomi gólmi Jack Roslovic. Ten predtým nazbieral aj dve asistencie. Hosťom nepomohli ani štyri body najproduktívnejšieho hráča súťaže Connor McDavida (2+2).

​NHL - výsledky:

Washington - New York Rangers 6:3 /FEHÉRVÁRY 0+1 - HALÁK chytal 20 minút, inkasoval jeden gól z 5 striel/, Columbus - Edmonton 6:5

01 - Modified: 2023-01-30 06:14:02 - Feat.: 1 - Title: Capitals s Fehérvárym prehrali v NHL v Toronte, Tavares v tisícom dueli s dvoma bodmi 02 - Modified: 2023-01-27 06:23:38 - Feat.: 1 - Title: Tampa s Černákom vyrovnala klubový rekord, z výhry sa tešil aj Fehérváry 03 - Modified: 2023-01-20 06:15:46 - Feat.: 1 - Title: Washington s Fehérvárym v NHL "vynuloval" Arizonu, Tampa prehrala v Edmontone 04 - Modified: 2023-01-17 06:13:13 - Feat.: 1 - Title: Tatar rozhodol v nájazdoch v zámorskej NHL o triumfe New Jersey, Černák asistoval, Halák inkasoval iba raz
01 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 02 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers 03 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát
23. apríl 2024 13:41