Slovenský obranca Capitals Martin Fehérváry, dole útočník Arizony Travis Boyd v zápase hokejovej NHL Arizona Coyotes - Washington Capitals. FOTO: TASR/AP

Washington s Fehérvárym v NHL "vynuloval" Arizonu, Tampa prehrala v Edmontone

20.01.2023, 07:15

Washington vyhral desať z uplynulých 11 duelov na štadiónoch súperov. Ďalší slovenský zadák Erik Černák mal "plusku", no Tampa Bay prehrala v Edmontone 3:5.

Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym vyhrali v zámorskej NHL na ľade Arizony 4:0. Čisté konto s 26 zákrokmi si proti svojmu bývalému klubu pripísal Darcy Kuemper. Ďalší slovenský zadák Erik Černák mal "plusku", no Tampa Bay prehrala v Edmontone 3:5. Nebodoval ani Tomáš Tatar, jeho New Jersey podľahlo v Seattli 3:4 po predĺžení.

Washington vyhral desať z uplynulých 11 duelov na štadiónoch súperov. Dva góly v Arizone zaznamenal Dylan Strome, do streleckej listiny sa zapísali aj Sonny Milano a Tom Wilson. Fehérváry nebodoval, odohral 16:48 minúty s jednou strelou, tromi "hitmi" a dvojminútovým trestom na konci druhej periódy za držanie.

Česká hokejová legenda: Slováci ma sklamali. Vedenie NHL je v šachu

Päťzápasovú šnúru víťazstiev prerušila Tampa Bay, keď na ľade Edmontonu podľahla 3:5. Dvoma gólmi sa v drese domácich prezentoval Zach Hyman, po góle a asistencii zaznamenali Connor McDavid i Leon Draisaitl. Tampe nepomohli ani dva body (1+1) Braydena Pointa, jeho slovenský spoluhráč Erik Černák strávil na ľade 20:39 min s plusovým bodom, dvoma bodyčekmi a dvoma zblokovanými strelami.

Hráči New Jersey nenadviazali na päť predchádzajúcich víťazstiev, v Seattli prehrali 3:4 po predĺžení. Dvoma gólmi a asistenciou sa v drese Kraken blysol Ryan Donato, víťazný zásah si pripísal Andre Burakovsky. Slovenský útočník Tomáš Tatar mal za hostí minutáž 16:27 a na bránku súpera vyslal jednu strelu.

Slafkovský bude Montrealu chýbať tri mesiace, dôvodom je zranenie

Líder súťaže Boston uspel na ľade New Yorku Rangers 3:1, pod čo sa 31 zákrokmi podpísal brankár Jeremy Swayman. Necelých päť minút pred koncom mu shutout pokazil Ben Harpur. V bránke domácich stál Igor Šesťorkin, na striedačke mu kryl chrbát Jaroslav Halák. Za hostí skórovali Pavel Zacha, Patrice Bergeron a Connor Clifton.

Chicago vyhralo v základnej časti profiligy na ľade Philadelphie prvýkrát od novembra 1996, keď domácich zdolalo 4:1. Jonathan Toews k tomu prispel gólom a asistenciou. Anaheim prehrával po prvej tretine na ľade Columbusu o tri góly, napokon však triumfoval 5:3 a zastavil šnúru piatich prehier. Florida dominovala v Montreale najmä v druhej časti hry, keď skórovala päťkrát a napokon zdolala domácich 6:2. Matthew Tkachuk dal dva góly, "panterom" sa už na začiatku zápasu zranil brankár Sergej Bobrovskij. Auston Matthews prispel dvoma zásahmi k víťazstvu Toronta nad Winnipegom 4:1.

​NHL - výsledky:

Carolina - Minnesota 5:2, Columbus - Anaheim 3:5, Montreal - Florida 2:6, NY Rangers - Boston 1:3, Philadelphia - Chicago 1:4, Toronto - Winnipeg 4:1, Buffalo - NY Islanders 3:2 pp, St. Louis - Nashville 5:2,  Arizona - Washington 0:4, Edmonton - Tampa Bay 5:3, Seattle - New Jersey 4:3 pp, Vegas - Detroit 2:3, Los Angeles - Dallas 0:4 v 3. tretine

01 - Modified: 2023-01-19 10:00:17 - Feat.: 1 - Title: Česká hokejová legenda: Slováci ma sklamali. Vedenie NHL je v šachu 02 - Modified: 2023-01-18 18:45:02 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský bude Montrealu chýbať tri mesiace, dôvodom je zranenie 03 - Modified: 2023-01-17 14:21:45 - Feat.: 1 - Title: Lopušanová ako Messi. Zázrak zo Slovenska vyvolal ošiaľ, chce z toho vyťažiť aj žilinský klub
01 - Modified: 2024-04-19 05:43:13 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
19. apríl 2024 09:11