​​Černák si pripísal asistenciu,​ Halák druhé víťazstvo. Devils s Tatarom opäť prehrali

18.12.2022, 06:35

Washington stále bez zraneného slovenského obrancu Martina Fehérváryho zdolal Toronto 5:2. Hrdinom súboja bol obranca Capitals Erik Gustafsson, ktorý strelil hetrik.

Slovenský hokejista Erik Černák zaznamenal v noci na nedeľu v NHL jednu asistenciu, ktorou prispel k víťazstvu Tampy Bay na ľade Montrealu 5:1. Po 26 zápasoch sezóny má na konte šesť kanadských bodov (1+5).

V bránke New Yorku Rangers dostal šancu Jaroslav Halák, ktorý pomohol svojmu tímu k triumfu vo Philadelphii 6:3, keď zneškodnil 29 z 32 striel domácich.

Černák bol v 3. minúte na začiatku akcie, ktorá vyvrcholila gólom Brandona Hagela. Ten si proti Canadiens pripísal tri kanadské body, bilanciu 2+1 dosiahol v druhom zápase za sebou.

V NHL nastúpili traja Slováci. Slafkovský, Tatar ani Černák nebodovali

Slovenský obranca odohral 19:13 min., inkasoval dvojminútový trest, rozdal štyri bodyčeky a zblokoval štyri strely súpera - najviac zo všetkých hráčov Lightning. Juraj Slafkovský v drese Canadiens nebodoval, počas 14:35 min. si pripísal jeden hit a rovnako odsedel dve trestné minúty.

Halák slávil svoje druhé víťazstvo v sezóne, keď sa na ľade Flyers blysol 29 zákrokmi. Dosiahol 90,6-percentnú úspešnosť zásahov. Rangers vybojovali šiesty triumf v rade a ťahajú svoju najdlhšiu víťaznú sériu od decembra 2021.

Naopak, nedarí sa New Jersey, Devils s Tomášom Tatarom podľahli doma Floride 2:4 a utrpeli už piatu prehru za sebou. Slovenský útočník sa počas 14:57 min. na ľade prezentoval jedným bodyčekom a zblokovanou strelou.

Ottawa zvíťazila na ľade Detroitu 6:3, najvýraznejší podiel na úspechu mali trojbodoví Brady Tkachuck s Alexom DeBrincatom. "Červené krídla" prehrali piaty duel v sérii, kanadský tím uspel vo štvrtom stretnutí za sebou.

Černák pomohol Tampy Bay k víťazstvu svojím prvým gólom v sezóne. Ovečkin skóroval 800-krát za kariéru

Prvý tím východu Boston si poradil s posledným Columbusom 4:2. Na všetkých góloch domácich sa podieľali českí útočníci. Davidovia Krejčí a Pastrňák strelili úvodné dva a asistovali aj pri treťom zásahu Taylora Halla, gólom na 4:1 sa pridal člen štvrtého útoku Tomáš Nosek. Minútu pred koncom tretej tretiny takmer skóroval do prázdnej bránky brankár Bruins Jeremy Swayman, ktorého pokus spoza vlastnej siete sa obtrel o pravú žŕdku.

NHL - výsledky:

Detroit - Ottawa 3:6, Boston - Columbus 4:2, Edmonton - Anaheim 3:4, Washington - Toronto 5:2, Montreal - Tampa Bay 1:5 /ČERNÁK za hostí 0+1/, Philadelphia - New York Rangers 3:6 /HALÁK v bránke hostí vykryl 29 z 32 striel/, Carolina - Dallas 5:4 pp, New Jersey - Florida 2:4, Colorado - Nashville 3:1, Arizona - Buffalo 2:5, Vancouver - Winnipeg 1:5, Vegas - New York Islanders 2:5, Los Angeles - San Jose 2:2 v 3. tretine

01 - Modified: 2022-12-16 06:54:50 - Feat.: 1 - Title: V NHL nastúpili traja Slováci. Slafkovský, Tatar ani Černák nebodovali 02 - Modified: 2022-12-15 07:59:25 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský aj Ružička v NHL asistovali, na body to nestačilo 03 - Modified: 2022-12-14 06:45:44 - Feat.: 1 - Title: Černák pomohol Tampy Bay k víťazstvu svojím prvým gólom v sezóne. Ovečkin skóroval 800-krát za kariéru 04 - Modified: 2022-12-10 05:55:17 - Feat.: 1 - Title: Tatar dal siedmy gól v sezóne NHL, nezabránil však prehre s Islanders 05 - Modified: 2022-12-09 06:00:57 - Feat.: 1 - Title: Náš obranca Černák bodoval pri triumfe Tampy nad Nashvillom
01 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers 02 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 03 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 04 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 05 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off
23. apríl 2024 05:23