Černák pomohol Tampy Bay k víťazstvu svojím prvým gólom v sezóne. Ovečkin skóroval 800-krát za kariéru

14.12.2022, 07:25

Erik Černák sa prvého gólu dočkal v 24. zápase sezóny. V 8. minúte sa zapojil do ofenzívnej akcie a z druhej vlny využil otvorený priestor, keď po prihrávke Braydena Pointa prekonal Philippa Grubauera. Zvýšil tým na 2:0.

Slovenský hokejový obranca Erik Černák strelil prvý gól v sezóne, keď prispel k víťazstvu Tampy Bay nad tímom Seattle Kraken 6:2. Jednou z hviezd nočných zápasov bol útočník Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý strelil hetrik na ľade Chicaga a dostal sa na métu 800 gólov. Na druhého najlepšieho strelca v histórii NHL Gordieho Howea stráca už iba jeden gól.

Ovečkin zároveň dosiahol 20. gól v prebiehajúcej sezóne, čím sa stal iba tretím hráčom, ktorý dosiahol 18 sezón s minimálne 20 gólmi. Pred ním sa to podarilo iba Brendanovi Shanahanovi (18) a Howeovi (22). Svojím 800. gólom v súťaži zároveň opäť ukrojil z manka na historicky najlepšieho strelca Waynea Gretzkého, ktorý zaznamenal v základnej časti 894 presných zásahov. Ovečkin odštartoval svoj 29. hetrik gólom v 24. sekunde, čím dosiahol svoj 12. gól v 1. minúte. Viac gólov v úvodných 60 sekundách zápasu strelili iba Sidney Crosby (14) a Mark Messier (13).

V zostave Washingtonu chýbal slovenský obranca Martin Fehérváry, ktorý pre zranenie v hornej časti tela vynechal piaty duel po sebe. Capitals vo všetkých z nich zvíťazili.

Tatar dal siedmy gól v sezóne NHL, nezabránil však prehre s Islanders

Černák sa prvého gólu dočkal v 24. zápase sezóny. V 8. minúte sa zapojil do ofenzívnej akcie a z druhej vlny využil otvorený priestor, keď po prihrávke Braydena Pointa prekonal Philippa Grubauera. Zvýšil tým na 2:0, keď predtým skóroval aj Černákov kolega z obrannej dvojice Ian Cole. Slovenský obranca odohral v zápase 16:52 min a pripísal si aj jeden plusový bod, štyri trestné minúty, 2 strely na bránku, päť hitov a trikrát vybojoval puk. Bol to pre neho prvý gól od play off 2022, keď sa 22. mája presadil proti Floride. V základnej časti skóroval prvýkrát od 1. decembra 2021.

Útočník Toronta Mitch Marner predĺžil svoju sériu s minimálne jedným bodom už na 23. zápasov. K presvedčivému víťazstvu nad Anaheimom prispel dvoma asistenciami. V úspešnej sérii nazbieral 31 bodov (11+20). Maple Leafs zvíťazili vo štvrtom zápase po sebe a bodovo sa vyrovnali druhému najlepšiemu tímu Východnej konferencie New Jersey. Brankár Iľja Samsonov neinkasoval v druhom zápase po sebe, resp. 152 minút a 34 sekúnd.

Ďalší vydarený večer má za sebou prvá formácia Edmontonu. Leon Draisaitl, Connor McDavid a Zach Hyman nazbierali na ľade Nashvillu celkovo 13 kanadských bodov. K víťazstvu 6:2 najvýraznejšie prispel Draisaitl, ktorý mal bilanciu 2 góly a 3 asistencie. Zach Hyman dosiahol svoj prvý hetrik v kariére, ku ktorému pridal aj asistenciu. McDavid si bilanciou 2+2 upevnil prvé miesto v kanadskom bodovaní súťaže. Na konte má už 59 bodov, druhý v poradí Draisaitl zaostáva o osem. Nashville prehral vo štvrtom stretnutí po sebe.

Štyri kanadské body (za asistencie) si pripísal aj útočník Vegas Chandler Stephenson. Jeho tím zvíťazil v súboji najlepších mužstiev Západnej konferencie na ľade Winnipegu 6:5.

Boston potvrdil pozíciu najlepšieho tímu súťaže a zároveň najúspešnejšieho na domácom ľade. Nad New Yorkom Islanders zvíťazil 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch, keď rozhodujúci premenil David Pastrňák. Na všetkých troch góloch "medveďov" v riadnom hracom čase sa podieľal útočník Jake DeBrusk (2+1). Boston je so 47 bodmi na čele NHL a na domácom ľade zvíťazil v 15 zo 16 zápasov.

Náš obranca Černák bodoval pri triumfe Tampy nad Nashvillom

Hráči Buffala Sabres predviedli proti Los Angeles Kings gólový uragán v tretej tretine. Po 40 minútach bol stav bezgólový 0:0, no záverečná časť bola v réžii domácich, ktorí v nej strelili šesť gólov. Dva z nich zaznamenal najlepší strelec "Sabres" Tage Thompson, ktorý má po 29 zápasoch na konte už 23 gólov. Buffalo je so 115 gólmi najlepšie strieľajúci tím súťaže, no v tabuľke Východnej konferencie je až na 13. mieste. Brankár Craig Anderson zmaril 40 striel "kráľov" a dosiahol svoje prvé čisté konto v drese Buffala a zároveň 42. v NHL v ktorej pôsobí už 20. sezónu.

Hokejisti Detroitu prehrali tretí zápas po sebe, keď na domácom ľade podľahli Caroline 0:1. Jediný gól zápasu strelil v 18. minúte Brady Skjei. Brankár hostí Pjotr Kočetkov zneškodnil 27 striel a dosiahol druhé čisté konto v sezóne. Spomedzi nováčikov v histórii Caroliny (resp. Hartfordu) dosiahol viac "shutoutov" iba Peter Sidorkiewicz (3).

Čisté konto dosiahol aj Kočetkovov krajan Sergej Bobrovskij. V zápase Floridy proti svojmu bývalému zamestnávateľovi Columbusu zmaril 27 pokusov a prvýkrát v sezóne neinkasoval. Florida zvíťazila po dvoch prehrách, Columbus naopak neuspel po dvoch víťazstvách a s 22 bodmi je najslabší tím Východnej konferencie.

Hráči New Jersey Devils prehrali tretíkrát po sebe, keď na domácom ľade podľahli Dallasu 1:4. V tabuľke Východnej konferencie sú naďalej na 2. mieste za Bostonom, no už iba o skóre pred Torontom. Stars si triumfom upevnili pozíciu druhého najlepšieho tímu Západnej konferencie. Slovenský útočník "diablov" Tomáš Tatar nastúpil v prvej formácii, ale do kanadského bodovania sa nezapísal. Na ľade strávil 16:56 min, zaznamenal jeden mínusový bod, dve strely na bránku a tri zblokované strely súpera.

Štvrtú prehru po sebe zaznamenali hráči Philadephie, ktorí podľahli na ľade Colorada 2:3. Doteraz nazbierali 25 a v tabuľke Východnej konferencie je pod nimi iba Columbus (22), ktorý odohral o dva zápasy menej.

výsledky NHL:

Boston - New York Islanders 4:3 sn, Buffalo - Los Angeles 6:0, Detroit - Carolina 0:1, Florida - Columbus 4:0, New Jersey - Dallas 1:4, Tampa Bay - Seattle 6:2, Toronto - Anaheim 7:0, Nashville - Edmonton 3:6, Winnipeg - Vegas 5:6, Colorado - Philadelphia 3:2, Chicago - Washington 3:7, San Jose - Arizona 3:2

01 - Modified: 2022-12-13 05:45:51 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský prispel asistenciou k triumfu Montrealu nad Calgary 02 - Modified: 2022-12-10 05:55:17 - Feat.: 1 - Title: Tatar dal siedmy gól v sezóne NHL, nezabránil však prehre s Islanders 03 - Modified: 2022-12-09 06:00:57 - Feat.: 1 - Title: Náš obranca Černák bodoval pri triumfe Tampy nad Nashvillom
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
20. apríl 2024 04:47