Michal Handuš. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Handzuš odstúpil z vedenia hokejového zväzu. Nesúhlasí s rozhodnutím o reprezentácii pre hráčov z KHL

13.09.2022, 15:16
Autor:
TASRTASR

Zo slovenského hokeja neodchádzam úplne a budem naďalej pôsobiť na klubovej úrovni a ako radový člen hnutia vám budem naďalej individuálne k dispozícii, vyslovil sa Michal Handzuš.

Michal Handzuš v utorok odstúpil z pozície člena Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja v dôsledku rozhodnutia nezakázať hráčom z KHL reprezentovať. Bývalý hokejový reprezentant sa nebude podieľať ani na ďalších aktivitách zväzu, napísal v liste všetkým klubom, ktorého znenie dostala k dispozícii aj Športová redakcia TASR.

Hodnotová otázka

"Počnúc dnešným dňom odstupujem z pozície člena Výkonného výboru SZĽH a zo všetkých jeho ďalších aktivít. Dôvodom môjho rozhodnutia je prijatie stanoviska výboru ohľadom možnosti reprezentovania Slovenskej republiky hráčom z KHL. Ako som komunikoval aj na zasadnutí výkonného výboru, je to pre mňa hodnotová otázka a preto si neviem ďalej predstaviť moje ďalšie pôsobenie pri takomto smerovaní organizácie. Vízia, ktorú som prišiel do SZĽH napĺňať, bola urobiť z nej vzorovú organizáciu 21. storočia. Po štvrtkovom zasadnutí, už ja osobne, nevieme v tejto vízii ďalej pokračovať. Som rád, že žijeme v demokracii, takže samozrejme rešpektujem výsledok hlasovania z posledného zasadnutia. Demokracia ale znamená aj to, že je moja slobodná vôľa, či toto väčšinové rozhodnutie výbore budem osobne napĺňať, alebo nie. Ako píšem, za týchto okolností nevidím možnosť, ako by som mohol, a preto odchádzam," píše sa v liste.

image

Komentátor Pavol Gašpar: Živé vysielanie je najrizikovejšia časť športovej žurnalistiky

Handzuš však bude pokračovať pri ďalších hokejových aktivitách: "Zo slovenského hokeja neodchádzam úplne a budem naďalej pôsobiť na klubovej úrovni a ako radový člen hnutia vám budem naďalej individuálne k dispozícii."

Výkonný výbor SZĽH na svojom minulotýždňovom zasadnutí rozhodol, že nezakáže reprezentovať hráčom, ktorí pôsobia v Rusku a v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Stanovisku zväzu

"Výkonný výbor SZĽH aj Slovenský zväz ľadového hokeja budú vždy rešpektovať medzinárodné dohody a platné zákony SR. Máme za to, že hráči, ktorí aktuálne hrajú v Rusku, neporušujú ako medzinárodné dohody, tak naše zákony. Budeme sa teda opierať o Olympijskú chartu, podľa ktorej má byť šport nástrojom spájania. Útoky a nevraživosť voči športovcom sú neakceptovateľné rovnako, ako je neprijateľný akýkoľvek vojnový konflikt. Z tohto dôvodu budeme aj naďalej vyberať hráčov do reprezentácie podľa ich aktuálnej formy a nie ligy, v ktorej pôsobia," uviedol zväz v stanovisku.

Slovensko sa tak nepridalo ku krajinám, ktoré sa odhodlali k takémuto kroku po ruskej invázii na Ukrajinu. Zákaz reprezentovať hráčom pôsobiacim v KHL schválili napríklad vo Francúzsku, Švédsku, Fínsku, Lotyšsku i Česku. V prebiehajúcej sezóne pôsobí v KHL osem slovenských hokejistov.

image

Handzuš pre HN: Dnešní hráči sú komplexnejší. Žigo a „Šarky“ však boli vždy iný level

Bronzoví medailisti zo ZOH v Pekingu - brankár Patrik Rybár (Spartak Moskva), obranca Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk) a útočník Michal Krištof (Admiral Vladivostok). Okrem nich aj brankár Adam Húska (Torpedo Nižnij Novgorod), bek Christián Jaroš (Avangard Omsk) a útočníci Samuel Buček (Neftechimik Nižnekamsk), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec) a v uplynulých dňoch podpísal zmluvu s Barysom Nur-Sultan brankár Július Hudáček.

 

01 - Modified: 2022-07-10 13:07:17 - Feat.: 1 - Title: Expert na NHL: Slafkovskému pomohla aj Wrightova arogancia. Najväčším prekvapením draftu je pre mňa Nemec 02 - Modified: 2022-05-28 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Komentátor Pavol Gašpar: Živé vysielanie je najrizikovejšia časť športovej žurnalistiky 03 - Modified: 2022-05-13 08:41:15 - Feat.: 1 - Title: Handzuš pre HN: Dnešní hráči sú komplexnejší. Žigo a „Šarky“ však boli vždy iný level
01 - Modified: 2023-05-02 17:20:00 - Feat.: - Title: Hokejový zväz a profesionálne kluby rokujú o budúcej podobe extraligy 02 - Modified: 2022-12-12 19:05:37 - Feat.: - Title: Hokejový zväz má náhradu za Handzuša. Vo výkonnom výbore zasadne Richard Pavlikovský 03 - Modified: 2022-05-13 08:41:15 - Feat.: - Title: Handzuš pre HN: Dnešní hráči sú komplexnejší. Žigo a „Šarky“ však boli vždy iný level 04 - Modified: 2021-06-24 10:32:43 - Feat.: - Title: Na hokejovom zväze zasahuje kriminálka finančnej správy 05 - Modified: 2020-08-04 10:31:18 - Feat.: - Title: Zväz ľadového hokeja má výsledky testov nakazených hráčov. Pozitívne sú už dva
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
29. september 2023 17:20