Slovenský obranca Sparty Dávid Hancko a hráč Vikingu Sondre Bjoersholunder v odvete 2. predkola Európskej konferenčnej ligy vo futbale Viking FK - Sparta Praha (2:1) v Stavangeri. FOTO: TASR/AP

Sparta vypadla po hrubej chybe Hancka, Rapid ide do 3. predkola Európskej konferenčnej ligy

28.07.2022, 22:50
28.07.2022, 23:59

Futbalisti MOL Fehérvár prehrali v odvetnom zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy na ihrisku azerbajdžanského FK Gabala 2:1.

Futbalisti MOL Fehérvár prehrali v odvetnom zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy na ihrisku azerbajdžanského FK Gabala 2:1. Maďarský tím však po triumfe 4:1 v prvom zápase postúpil do 3. predkola. Dres MOL-u oblieka aj slovenský stredopoliar Peter Pokorný, ktorý však do zápasu nezasiahol.

Ďalej ide aj pražská Slavia, ktorá po triumfe 4:0 nad gibraltárskym tímom St. Joseph’s v prvom zápase uspela aj v odvete vysoko 7:0. Slovenský reprezentant Ivan Schranz hral do 66. minúty a podieľal sa asistenciou na druhom góle "zošívaných".

Ďalší pražský tím Sparta po domácej remíze 0:0 s nórskym Stavangerom prehrala v odvete 1:2 a vypadla. V drese "rudých" odchytal celý zápas slovenský brankár Dominik Holec, obranca Dávid Hancko hral taktiež celých 90 minút.

Maďarský bič plieskal na konci

Útočník Lukáš Haraslín hral do 80. minúty. Práve Hancko urobil na konci zápasu za stavu 1:1 obrovskú chybu, keď chcel loptu prihrať brankárovi Holecovi, namiesto toho ju však poslal Traoremu, ktorý rozhodol o triumfe nórskeho tímu.

Rapid Viedeň po remíze 0:0 v 1. zápase zvíťazil v odvete v Gdaňsku 2:1 a postúpil do 3. predkola. Za domácich odchytal celý zápas slovenský brankár Dušan Kuciak, jeho krajan Martin Koscelník hral za hostí od 83. minúty.

Puskásova Akadémia vedená slovenským trénerom Zsoltom Hornyákom vypadla v 2. predkole, po prehre 0:3 v  prvom stretnutí na ihrisku Vitorie Guimaraes v odvete iba remizovala doma 0:0. Slovenský stredopoliar Jozef Urblík odohrla za domácich celý zápas.

odvety 2. predkola EKL:

Olimpija Ľubľana - Sepsi OSK 2:1 pp (0:0), 2:4 na strely z 11 m

/1:3, postúpilo Sepsi/

Radnički Niš - Gzira United 3:3 pp (1:1) 1:3 na strely z 11 m /2:2, postúpila Gzira/

Lechia Gdansk - Rapid Viedeň 1:2 (0:2)

/D. Kuciak odchytal celý zápas - M. Koscelník hral od 83. minúty/

/0:0, postúpil Rapid/

Bröndby IF - Pogon Štetín 4:0 (2:0)

/1:1, postúpilo Bröndby/

FC Čukarički Belehrad - Racing FC Union 4:0 (2:0)

/4:1, postúpili Čukaričky/

Dinamo Minsk - Hapoel Beer Sheva 0:1 (0:0)

/1:2, postúpil Hapoel/

FK Drita - Royal Antverpy 0:2 (0:0)

/0:0, postúpili Antverpy/

Hamrun Spartans - FK Velež Mostar 1:0 (1:0)

/prvý zápas: 0:5, do 3. predkola postúpila Čenstochová/

FC Milsami Orhei - KuPS Kuopio 1:4 (1:1)

/2:2, postúpilo Kuopio/

FK Gabala - MOL Fehérvár FC 2:1 (1:1)

/1:4, postúpil Fehérvár/

Kisvárda FC - FC Kajrat Almaty 1:0 (1:0)

/1:0, postúpila Kisvárda/

Paide Linnameeskond - Ararat Armenia 0:0 pp, 5:3 na strely z 11 m

/0:0, postúpil Linnameeskond/

IF Elfsborg - Molde FK 1:2 (1:0)

/1:4, postúpilo Molde/

Maccabi Netanya - Istanbul Basaksehir 0:1 (0:1)

/2:1, postúpil Djurgardens/

FC Levadia Tallinn - Hibernians FC 1:1 (0:0)

/2:3, postúpil Hibernians/

FK Neftči Baku - Aris Limassol 3:0 (1:0)

/4:0, postúpila Slavia/

Viborg FC - FK Suduva Marijampole 1:0 (1:0)

/1:0, postúpil Viborg/

Viking FK - Sparta Praha 2:1 (1:1)

/D. Holec a D. Hancko hrali celý zápas, L. Haraslín (všetci Sparta) do 80. minúty/

/0:0, postúpil Viking/

Maccabi Tel Aviv - Zira FK 0:0

/3:0, postúpil Tel Aviv/

Universitatea Craiova - KS Vllaznia Škodra 3:0 (0:0)

/1:1, postúpila Craiova/

PAOK FC - Levski Sofia 1:1 (0:1)

/0:2, postúpil Levski/

FCSB - Saburtalo Tbilisi 4:2 (1:0)

/0:1, postúpil FCSB/

01 - Modified: 2022-07-28 19:53:41 - Feat.: 1 - Title: VIDEO: Náš reprezentant urobil v závere fatálnu chybu. Slávny český klub šokujúco vypadol z pohárov 02 - Modified: 2022-07-28 15:28:27 - Feat.: 1 - Title: Maďarský bič plieskal na konci 03 - Modified: 2022-07-28 13:31:09 - Feat.: 0 - Title: Fradi vrátili Slovanu výprask spred troch desaťročí 04 - Modified: 2022-07-29 06:00:00 - Feat.: 0 - Title: Hitler chcel Berlín prebudovať na hlavné mesto sveta. Germania mala mať chrám taký veľký, že by mal vlastné počasie
01 - Modified: 2023-11-06 14:49:10 - Feat.: - Title: Keď je na ihrisku, neprehrávajú. Poľská liga má nečakaného lídra, k skvelým výsledkom pomáha aj náš legionár 02 - Modified: 2022-12-29 21:15:24 - Feat.: - Title: Odišla najväčšia legenda, proti ktorej som hral, hovorí o Pelém bývalý československý reprezentant Petráš 03 - Modified: 2022-12-29 21:38:09 - Feat.: - Title: Reakcie na úmrtie Pelého: Opustil nás kráľ futbalu, vyhlásil Mbappe 04 - Modified: 2022-12-29 21:21:30 - Feat.: - Title: Zomrela brazílska futbalová legenda Pelé. Za svoj život dosiahol množstvo úspechov 05 - Modified: 2022-12-29 21:17:49 - Feat.: - Title: Legendárny Pelé zomrel vo veku 82 rokov
20. apríl 2024 12:25