V NHL padol divácky rekord. Tatar bol pri tom

01.01.2014, 23:00
Najlepšia hokejová liga sveta menila históriu. Na zápase Detroitu s Torontom bolo vyše stotisíc ľudí.

Hokejisti Toronta zvíťazili v tradičnom novoročnom dueli NHL pod holým nebom nad Detroitom 3:2 po predĺžení a nájazdoch. V šiestom pokračovaní Winter Classic na zasneženom Michigan Stadium sa predstavil aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý mohol strhnúť víťazstvo na stranu Red Wings, no nepremenil tretí nájazd. O triumfe javorových listov tak v tej istej sérii rozhodol Tyler Bozak.

V zápase padol divácky rekord, keď si na štadión michiganskej univerzity pre americký futbal podľa prvých zámorských informácií našlo cestu až 105.491 fanúšikov, čo je historicky najvyššia návšteva na hokejovom stretnutí. Doterajšie maximum sa zrodilo 11. decembra 2010 na rovnakom štadióne. Na duel univerzitných tímov Michigan Wolverines a Michigan State Spartans vtedy prišlo 104.173 divákov.

Stredajší duel poznačilo husté sneženie, ktoré komplikovalo hráčom pohyb na ľade, prihrávky i streľbu. Fanúšikovia sa tak dočkali gólu až po polhodine hry, keď sa v 34. minúte presadil domáci veterán Daniel Alfredsson. Hosťom sa podarilo vyrovnať v samom závere druhého dejstva zásluhou Jamesa Van Riemsdyka a v 45. minúte ich poslal do vedenia Tyler Bozak. O desať minút neskôr však presne namieril Justin Abdelkader a poslal zápas do predĺženia. V ňom gól nepadol a nasledovali samostatné nájazdy. V prvej sérii gól nepadol, v druhej poslal domácich do vedenia Pavel Dacjuk, no trafil aj Joffrey Lupul. V tretej sérii za stavu 1:1 naskočil na ľad Tatar, ktorý mohol rozhodnúť, no neprekonal gólmana Berniera. Hrdinom duelu sa tak stal Bozak.

sumár:
Detroit - Toronto 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. Alfredsson (Zetterberg, Smith), 55. Abdelkader (Smith) - 40. Van Riemsdyk (Kessel, Phaneuf), 35. Bozak (Phaneuf), rozh. nájazd: Bozak.

01 - Modified: 2005-11-15 20:14:53 - Feat.: 0 - Title: V leteckej doprave stanovila kompenzácie EÚ
01 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-04-21 08:26:12 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Ramsay urobil v tíme štyri zmeny, Slováci rátajú aj s Tatarom 03 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 04 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 05 - Modified: 2024-03-19 06:41:28 - Feat.: - Title: Slováci v NHL nebodovali, Ovečkin sa zapísal do histórie
29. apríl 2024 05:30