Pohár šampiónov ovládol Manchester United. Zdolal Škrtelov tím

05.08.2014, 08:01

Futbalisti Manchestru United sa stali víťazmi Pohára šampiónov 2014. Vo finále prestížneho medzinárodného prípravného turnaja zdolali v Miami rivala z anglickej Premier League FC Liverpool 3:1, hoci po prvom polčase ešte prehrávali 0:1.

Liverpool v základnej zostave s kapitánom slovenskej reprezentácie Martinom Škrtelom sa pred 51-tisíc divákmi na štadióne Sun Life ujal vedenia v 14. minúte zásluhou premeneného pokutového kopu Stevena Gerrarda, ktorý nariadil rozhodca po faule Phila Jonesa na Raheema Sterlinga.

V druhom dejstve však hráči Manchestru ožili a dokonale otočili skóre. V 55. minúte po centri Javiera Hernandeza namieril volejom presne k vzdialenejšej žrdi Wayne Rooney a dve minúty bolo po presnom zásahu Matu už 2:1 pre United. Výsledok spečatil v 88. minúte nekompromisnou strelou z 18 m striedajúci Jesse Lingard.

"Červení diabli" vedení novým trénerom Louisom van Gaalom tak ukončili americké turné bez jedinej prehry. "Pre fanúšikov v USA i u nás doma to bol pekný turnaj, ale výsledky na ňom nič neznamenajú. Určite je lepšie vyhrať prípravné zápasy než v nich prehrať, no pre nás je najdôležitejší duel ten prvý v Premier League proti Swansea City," nechal sa po zápase počuť skúsený holandský kouč.

Pohár šampiónov - finále:

FC Liverpool - Manchester United 1:3 (1:0)

Góly: 14. Gerrard (z 11 m) - 55. Rooney, 57. Mata, 88. Lingard, 51-tisíc divákov.

Martin Škrtel (Liverpool) hral celý zápas.

01 - Modified: 2006-09-05 21:14:44 - Feat.: 0 - Title: Poznámka: Bociany tiahnu
01 - Modified: 2024-01-26 13:14:37 - Feat.: - Title: Klopp ohlásil šokujúci koniec v Liverpoole. Dochádza mi energia, musím odísť, priznal 02 - Modified: 2023-09-28 15:24:19 - Feat.: - Title: Newyorská Investičná firma kúpila minoritný podiel v FC Liverpool 03 - Modified: 2023-07-30 05:38:01 - Feat.: - Title: Manchester United angažoval dánskeho útočníka Höjlunda 04 - Modified: 2023-07-08 14:23:58 - Feat.: - Title: Koniec jednej éry. David de Gea po 12 rokoch opustí Manchester United 05 - Modified: 2023-06-15 15:09:58 - Feat.: - Title: Manchester United má byť najdrahší klub v histórii športu. 5,5 miliardy od šejka? Budú rásť, tvrdí expert
26. apríl 2024 16:44