Víťazom Super Bowlu je po prvý raz Seattle

03.02.2014, 06:14

Americkí futbalisti Seattle Seahawks prvýkrát v histórii vyhrali Super Bowl, finálový zápas zámorskej profesionálnej NFL. V 48. ročníku prestížneho finále pokorili jasným spôsobom Denver Broncos 43:8 na MetLife Stadium v New Yorku. Najužitočnejším hráčom (MVP) zápasu sa stal Malcom Smith z víťazného tímu.

Na tróne pre šampióna NFL Seattle nahradili minuloročných víťazov Baltimore Ravens.

Zápas najlepších tímov oboch konferencií po základnej časti bol aj súbojom najlepšieho útoku v súťaži (Denver) proti najlepšej ligovej obrane (Seattle). Vyhrala obrana "Morských jastrabov". Po prvej štvrtine Seahawks viedli po safety a dvoch góloch z poľa 8:0, v druhej štvrtine využil Seattle dve interceptions vo dva touchdowny a získal náskok 22:0. Ten druhý položil po 69 yardovom behu práve linebacker Malcolm Smith. A keď v tretej štvrtine zaznamenal Percy Harvin touchdown po 87 yardov z "kickoff return" a ďalší aj Jermaine Kearse, pričom Steven Hauschka vždy potvrdil kopom, viedol Seatlle 36:0 a bolo o víťazovi rozhodnuté.

"Žrebcom z Colorada" nepomohol ani hviezdny 38-ročný quarterback Peyton Manning, ktorý má na konte päť MVP v NFL. Jeho náprotivok z tímu víťaza konferencie NFC, mladý quarterback Russell Wilson, skompletoval 18 z 25 prihrávok v 206 yardov a vo dva touchdowny.

výsledok:

Seattle Seahawks - Denver Broncos 43:8 (22:0)

01 - Modified: 2006-01-02 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Sviatky -- nie vždy šťastné a veselé
01 - Modified: 2024-02-15 07:57:11 - Feat.: - Title: Streľba na oslavách triumfu v Super Bowle má jednu obeť a 21 zranených 02 - Modified: 2024-02-14 22:44:29 - Feat.: - Title: Oslavy víťazov Super Bowlu prerušila streľba, hlásia jednu obeť 03 - Modified: 2024-02-12 08:51:01 - Feat.: - Title: Z Deadpoola je v prvých záberoch z pokračovania Marvel Jesus. Pozri si všetky trailery, ktoré mali premiéru počas Super Bowlu 04 - Modified: 2024-02-12 05:53:36 - Feat.: - Title: Super Bowl rozhodlo predĺženie. Kansas zdolal San Franciso a obhájil titul 05 - Modified: 2024-02-12 05:46:24 - Feat.: - Title: Super Bowl 2024: Taylor Swift stihla priletieť z Tokia, aby naživo videla výhru Kelceho tímu. Žiadosť o ruku sa však nekonala
08. máj 2024 04:02