Budaj zažiaril v NHL. Bol prvou hviezdou duelu

29.10.2013, 06:08
tasrtasr
Slovenský brankár výraznou mierou prispel k výhre Montrealu 2:0 nad Rangers. Chytil všetkých 27 striel súpera.

Druhú príležitosť v prebiehajúcej sezóne dostal v bránke Montrealu v nočnom zápase zámorskej NHL slovenský brankár Peter Budaj. Na ľade NY Rangers priviedol svoj tím opäť k víťazstvu, pričom ani raz neinkasoval a jeho spoluhráči domáceho brankára prekonali dvakrát. Budaj kryl všetkých 27 striel "jazdcov" a po zásluhe ho vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Marián Hossa jednou asistenciou prispel k výhre Chicaga 5:1 v Minnesote a po dvanástich odohraných zápasoch má na svojom konte zatiaľ sedem bodov (4+3). Obranca Caroliny Andrej Sekera si pri domácej prehre 1:3 s Pittsburghom zapísal až tri mínusové body. Na ľade strávil vyše 22 minút a súperovho brankára ohrozil dvoma strelami. Doma sa nedarilo ani Buffalu, ktoré ťahalo za kratší koniec v súboji s Dallasom (3:4) a jediným tímom z päťzápasového nočného programu, ktorý uspel doma, bol Vancouver po výhre 3:2 s Washingtonom.

Budaj skvelým výkonom strpčil hokejistom Rangers prvý domáci zápas v sezóne. "Jazdci" odohrali úvodných deväť duelov vonku a diváci v zrekonštruovanej Madison Square Garden sa už nemohli dočkať svojich miláčikov. Hneď v úvode mohol otvoriť skóre Chris Kreider, ale jeho strelu Budaj perfektne vyrazil na žrď a naštartoval sa k veľkému večeru. Istými zákrokmi držal čisté konto a dal šancu svojim spoluhráčom na dobrý výsledok. Skóre otvoril až v 37. minúte svojím šiestym gólom v sezóne český útočník Tomáš Plekanec. Rangers sa pokúšali o vyrovnanie, ale necelé tri minúty pred koncom zaznamenal Budaj ďalší kľúčový zákrok na Matsa Zuccarella a z následného brejku spečatil víťazstvo Alex Galčenjuk. Budaj chytal prvýkrát od 10. októbra, kedy inkasoval len jeden gól proti Edmontonu a zariadil víťazstvo Canadiens 4:1. "Naši hráči sa snažili odtláčať súpera spred bránky a takmer všetky strely som videl. Chalani robili všetky drobnosti správne, čo je veľmi dôležité," povedal Budaj, ktorý sa tešil z 11. čistého konta v kariére. "Nezáleží na tom aký je deň. Stále tvrdo pracujem, aby som bol pripravený hocikedy nastúpiť," dodal slovenský brankár, ktorý zo štyroch zápasov proti Rangers vyhrali tri. Čisté konto vychytal predtým naposledy 18. februára proti Caroline. Chicago vrátilo Minnesote domácu prehru a na ľade Wild vyhralo hladko 5:1. Na úvodnom góle mal veľkú zásluhu Marián Hossa, keď za bránkou vybojoval puk pre Patricka Sharpa a ten z uhla druhým gólom v sezóne prekonal Niklasa Bäckströma. Hossa si pripísal tretiu asistenciu v sezóne, Wild patria k jeho obľúbeným súperom, veď v 24 dueloch proti Minnesote zaznamenal 21 bodov. Druhý slovenský útočník Blackhwawks Michal Handzuš nehral pre zranenie vrchnej časti tela druhý duel po sebe a podľa informácií z klubu nenastúpi minimálne na ďalšie dva zápasy. Na poste druhého centra tak dostal šancu nádejný Brandon Pirri a zaznamenal dve asistencie. Blackhawks definitívne zlomili odpor húževnatého súpera v tretej tretine gólmi Patricka Kanea a Brendona Saada a zaznamenali siedme víťazstvo v sezóne. "Mrzela nás domáca prehra s Minnesotou a sme radi, že sme jej to vrátili," povedal Saad, ktorý perfektnou prihrávkou z otočky pripravil gól pre Kanea. Hossa odohral 18 minút a 56 sekúnd, zaznamenal dve strely a jeden plusový bod. Pittsburgh prerušil sériu troch prehier a na ľade Caroliny bodoval naplno po víťazstve 3:1. Pri všetkých troch inkasovaných góloch bol slovenský obranca Andrej Sekera a zaznamenal tak tri mínusky. Celkovo strávil na ľade 22 minút a 31 sekúnd a zaznamenal dve strely. Skóre duelu otvoril druhým gólom v sezóne útočník Tanner Glass, ktorý v minulej sezóne obliekal aj dres Banskej Bystrice. Hurricanes vyrovnali ešte v prvej tretine, keď v presilovke o dvoch mužov strelil svoj štvrtý gól v sezóne najnižší hráč NHL Nathan Gerbe. Potom už skórovali len "tučniaci", víťazný gól dal po perfektnej prihrávke Sidneyho Crosbyho Chris Kunitz a skóre uzatvoril prvým gólom v NHL Jayson Megna. Pittsburgh ukončil svoju najdlhšiu sériu prehier od sezóny 2011/2012. Výborne sa v drese Buffala uviedol útočník Matt Moulson, ktorý vo svojom prvom zápase po výmene za Thomasa Vaneka z NY Islanders strelil dva góly. Sabres to však na bodový zápis nestačilo, veľké chyby v obrane ich stáli ďalšie body a na domácom ľade prehrali s Dallasom 3:4. Veľmi emotívne chvíle prežil tréner Dallasu Lindy Ruff, ktorého domáci fanúšikovia privítali potleskom v stoji počas toho ako na tabuli premietali veľké momenty jeho kariéry. Ruff bol trénerom Sabres 16 sezón a v roku 1999 ich doviedol do finále Stanley Cupu, kde sa stretli práve s Dallasom. "Spomienky sú krásne, bolo to veľmi emotívne," povedal Ruff, ktorého Sabres vyhodili 20. februára. Vancouver zdolal Washington 3:2, keď svojho súpera prestrieľal v pomere 41:19. Canucks prehrávali 1:2, ale Ryan Kesler a Daniel Sedin rozhodli o štvrtom víťazstve v rade. Hviezdny útočník Capitals Alexader Ovečkin nebodoval, hneď v úvode zápase neprekonal Roberta Luonga z trestného strieľania. sumáre: BUFFALO - DALLAS 3:4 (1:3, 2:1, 0:0) Góly: 4. Moulson (Ennis, Hodgson), 33. Ott (Grigorenko, Myers), 38. Moulson (Ehrhoff, Ennis) - 3. Fiddler (MacDermid, Roussel), 17. Goligoski (Ničuškin, Benn), 18. Seguin (Cole), 31. Benn (Seguin, Cole). Brankári: Miller - Lehtonen, strely na bránku: 25:29. CAROLINA - PITTSBURGH 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Góly: 17. Gerbe (Lindholm, Siomin) - 9. Glass (Megna, Orpik), 37. Kunitz (Crosby, Orpik), 48. Megna (Crosby, Orpik). Brankári: Peters - Fleury, strely na bránku: 21:29. NY RANGERS - MONTREAL 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) Góly: 37. Plekanec (Bournival, Gionta), 58. Galčenjuk (Eller, Gallagher). Brankári: Lundqvist - BUDAJ, strely na bránku: 27:27. MINNESOTA - CHICAGO 1:5 (0:1, 1:2, 0:2) Góly: 32. Pominville (Granlund, Stoner) - 18. Sharp (HOSSA, Oduya), 34. Brookbank (Kane, Pirri), 37. Leddy (Seabrook), 43. Kane (Saad, Pirri), 49. Saad (Keith, Toews). Brankári: Bäckström - Crawford, strely na bránku: 30:28. VANCOUVER - WASHINGTON 3:2 (1:1, 0:0, 2:1) Góly: 12. Kassian (Higgins, Bieksa), 43. Kesler (D. Sedin, Stanton), 46. D. Sedin (H. Sedin, Tanev) - 15. Chimera (Green, Schmidt), 42. Grabovskij (Chimera, Ward). Brankári: Luongo - Neuvirth, strely na bránku: 41:19. Slováci v akcii: Marián Hossa (Chicago) 18:56 0 1 1 1 2 0 Andrej Sekera (Carolina) 22:31 0 0 0 -3 2 0 Peter Budaj (Montreal) 59:09 0/27 100 /legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

01 - Modified: 2005-08-12 15:04:00 - Feat.: 0 - Title: NASA je zmätená, prečo sa z Discovery pri štarte odštiepila pena
01 - Modified: 2024-04-05 05:18:52 - Feat.: - Title: Slafkovský strelil gól s asistenciou, Montrealu to však k výhre nepomohlo 02 - Modified: 2024-01-26 06:09:38 - Feat.: - Title: Slafkovský prispel asistenciou k triumfu Montrealu nad Islanders 03 - Modified: 2024-01-18 07:39:15 - Feat.: - Title: Slafkovský skóroval v súboji s Nemcom, Montreal zdolal New Jersey 3:2 04 - Modified: 2023-12-22 08:39:39 - Feat.: - Title: Slafkovský zachránil bod pre Montreal a ukončil 13-zápasové bezgólové obdobie. Súper na nás vyletel, tvrdí 05 - Modified: 2023-10-31 17:30:36 - Feat.: - Title: Slovenskí zlievari majú miliónové nákupy v Afrike za sebou. Teraz sa pre zmenu obzerajú po Kanade
09. máj 2024 09:08