Richard SulíkTASR/Michal Svítok
StoryEditor

Sulík reaguje na premiérov boj proti korupcii. Vyzval Fica, aby urobil štyri kroky

31.05.2017, 12:27
Autor:
TASRTASR

Strana SaS dnes reagovala na premiéra Roberta Fica a jeho boj proti korupcii.

Liberáli tvrdia, že ak to Fico myslí s bojom proti koroupcii vážne, mal by sa vyjadriť, či bol v byte na Vazovovej a stretol sa tam s majiteľom Penty Jaroslavom Haščákom.

Kritika na Fica

Premiér Robert Fico nie je celé roky verejnosti ochotný potvrdiť, či sa stretol v byte na Vazovovej ulici s Jaroslavom Haščákom, o čom hovorí spis Gorila. Dnes vyzýva občanov, aby sa nebáli oznamovať korupciu. Pritom Slovensko nemá problém v tom, že by občania boli ľahostajní, o čom existuje dosť príkladov. Ale existuje aj dosť dôkazov o tom, že na Slovensku existujú ľudia, ktorí na základe kontaktov na politické i policajné špičky získali nezaslúženú imunitu. Orgány činné v trestnom konaní trestnú činnosť týchto ľudí doslova kryjú,“ konštatuje SaS. 

​Vo výzve sa ďalej dodáva, že podľa liberálov zákon neplatí pre každého. Privilegovaným osobám štátna moc zabezpečuje beztrestnosť a naopak nepohodlné osoby, kritici pomerov, ale aj mnohí oznamovatelia korupcie  sú vystavení šikanovaniu, vyhrážaniu a vydieraniu.

Poradcovia predsedu vlády Fica do jeho aktuálnej marketingovej stratégie zaradili aj boj proti korupcii, lebo korupcia je veľký politický fenomén. Ak strana Smer-SD a samotný premiér Fico chcú zastaviť pokles preferencií, musia nejako reagovať.

Štyri kroky

Vláda pripravila 15 miliónov eur pre mimovládne organizácie, aby sa zamerali na boj proti korupcii, čo však nie je nič iné ako sofistikovaný úplatok, aby mlčali. 

Roberta Fico je podľa SaS ako bojovník proti korupcii vrcholne nedôveryhodný, lebo on osobne bral úplatky zo štátnej pomoci určené pre uhoľné bane. A premiér Fico teraz vyzýva občanov, aby sa nebáli a udávali úplatkárov.

Vyzývame premiéra Fica, aby svoj úprimný záujem na potieraní korupcie dokázal občanom tým, že vykoná tieto kroky: Po prvé, jednoznačne sa vyjadrí, či sa v rámci kauzy Gorila stretol s Jaroslavom Haščákom v byte na Vazovovej ulici. Po druhé,  jednoznačne sa vyjadrí, či je to on, kto na inkriminovanej nahrávke hovorí o získaní miliónov slovenských korún pre stranu Smer-SD. Po tretie, odvolá Roberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra, ktorý je vyšetrovaný pre majetkové podvody. A nakoniec, po štvrté, vysťahuje sa z bytu, o ktorom tvrdí, že je to byt podnikateľa Ladislava Bašternáka,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík. 

01 - Modified: 2023-10-01 12:34:05 - Feat.: - Title: Hlas-SD by prioritne riešil migráciu a ceny energií, KDH zameriava svoju pozornosť na zdravotníctvo 02 - Modified: 2023-10-01 10:14:35 - Feat.: - Title: Strany vyjadrili svoje postoje: Pellegrini si vie spoluprácu s KDH predstaviť, SaS deklaruje podporu PS 03 - Modified: 2023-10-01 09:47:09 - Feat.: - Title: Analytik z Berlína očakáva od Fica zmiernenie radikálnej rétoriky. Je veteránom Európskej rady, tvrdí 04 - Modified: 2023-10-01 15:00:00 - Feat.: - Title: Matečná, Osuský a ďalší. Parlament ušiel expremiérovi, ministrom, ale aj dlhoročným bardom 05 - Modified: 2023-10-01 09:02:44 - Feat.: - Title: Urobíme všetko pre to, aby nevládol Fico, vyhlásil Šimečka. Hlas podľa neho stojí pred civilizačnou voľbou
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. október 2023 20:51