Predseda vlády Robert Fico vo vyhlásení na sociálnej sieti uviedol, že bol podrobne informovaný o incidente, ku ktorému došlo počas Slovenských národných slávností v Báčskom Petrovci.
Podľa neho sa potvrdilo, že občania Srbska slovenskej národnosti sú politicky rozdelení podobne ako väčšinové obyvateľstvo.
„Rozdielne pohľady na vládnu a opozičnú politiku v Srbsku vytvárajú priestor na politické konflikty rôzneho rozsahu a intenzity. Nemusíme chodiť ďaleko po príklady, pretože obdobná situácia je aj na Slovensku,“ uviedol.
Fico zdôraznil, že udalosť je vnútroštátnou politickou otázkou suverénneho Srbska a „nemá nič spoločné s postavením slovenskej národnostnej menšiny“, ktorej podľa jeho slov slovenská vláda spolu so srbskou venuje mimoriadnu pozornosť.
Srbskú vládu za jej prístup k Slovákom žijúcim v Srbsku pochválil. V reakcii na pondelňajšie tlačové konferencie strán Progresívne Slovensko a Sloboda a Solidarita Fico obvinil opozíciu z ignorovania objektívnych informácií a zasahovania do záležitostí Srbska.
„Dnešná tlačová konferencia PS a SaS je naplnením programu opozície, ktorý mladý Šimečka definoval jedným jediným slovesom – škodiť. Vždy a za každú cenu,“ napísal premiér.
