Pred senát sudcu Igora Králika predstúpil v sprievode väzenskej stráže a slušne pozdravil. Na otázky novinárov nereagoval. Začal sa tretí pojednávací deň s s obžalovaným dôchodcom Jurajom Cintulom. Vlani 15. mája v Handlovej strieľal na premiéra Roberta Fica a vážne ho zranil.
Po dvoch júlových termínoch na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici zazneli výsluchy svedkov a čítali sa aj jeho správy zo zaisteného počítača.
Ficovi ochrankári
Medzi predvolanými svedkami boli príslušníci Úradu na ochranu ústavných činiteľov, ktorí mali chrániť premiéra. Prokurátorka Katarína Habčáková príbuzných na súd nevolala, manželka strelca aj jeho deti odmietli vypovedať.
Ako prvý svedok predstúpil policajt Milan M. Oznámil, že jeho kolega, ďalší predvolaný svedok Ján D., je služobne v zahraničí. Na misii je už asi pol roka, odišiel tam na rok.
K májovej udalosti spred roka uviedol, že rokovanie vlády prebehlo hladko. Spolu s premiérom prešiel spoza zábrany k davu. Začul výstrel, zbadal ruku, ktorá držala zbraň a vyštartoval k nej, ale kolega Ján D., ktorý na súde nie je, už útočníka spacifikoval. Svedok vypovedá identicky ako v spontánnej časti výsluchu pred vyšetrovateľom.
Prokurátorka sa pýtala, z kto...
Zostáva vám 85% na dočítanie.
