Obvinenie bývalého ministra životného prostredia Jána Budaja by malo byť dôkazom, že zákon by mal byť na Slovensku nad všetkými, najmä ak ide o politikov.
Slovensko môže byť silnou krajinou, iba ak bude mať silnú a nezávislú políciu. Na sociálnej sieti to v reakcii na obvinenie v pondelok uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).
„Jasne som tiež hovoril, že odmietam politiku pomsty. Tieto zásady zostávajú v platnosti a trvám na nich. Chcem preto zdôrazniť, že polícia koná na základe zákona, nie politických pokynov, ako to bolo v časoch predchádzajúcich vlád. Nebudem vytvárať žiadne ‚pexesá‘, ako to robili moji predchodcovia a nebudem sa podieľať na žiadnych politických hrách,“ uviedol.
Šutaj Eštok dodal, že povinnosťou ministra vnútra je zabezpečiť, aby všetky orgány činné v trestnom konaní mohli vykonávať svoju prácu profesionálne a bez zasahovania.
Polícia v pondelok obvinila osobu J. B. za pokračujúci zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v súvislosti s neefektívnym, nehospodárnym a neúčelným použitím prostriedkov rozpočtovej kapitoly Ministerstva životného prostredia SR. Došlo tým ku škode na štátnom rozpočte v celkovej výške takmer 570.000 eur.
01 - Modified: 2025-06-14 12:36:02 - Feat.: - Title: Vyššie obranné výdavky nemôžu ísť na úkor životnej úrovne. Skokovo sa to nedá, tvrdí Šutaj Eštok
02 - Modified: 2025-06-13 18:42:00 - Feat.: - Title: MInister Šutaj Eštok v Srbsku rokoval s ministrom vnútra Dačičom
03 - Modified: 2025-06-12 08:57:07 - Feat.: - Title: Šutaj Eštok tvrdí, že by si vedel predstaviť intenzívnejšiu spoluprácu v rámci EÚ
04 - Modified: 2025-06-11 12:23:33 - Feat.: - Title: Vyšetrovateľ opätovne obvinil exministra životného prostredia Budaja
05 - Modified: 2025-06-10 12:08:56 - Feat.: - Title: Demokratická politická súťaž je legitímna, reaguje Šutaj Eštok na Fica. Nepáčia sa mu diskusie o jednej strane