Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD), podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) a minister vnútra Matúš Šutaj-Eštok (Hlas - SD). FOTO: TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Dohoda v koalícii podľa premiéra umožňuje navrhnúť spoluprácu s odídencami z Hlasu a SNS

19.02.2025, 18:41
19.02.2025, 18:55
Autor:
TASRTASR

Premiér Robert Fico avizoval, že ďalšie kroky včas oznámi.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) víta stredajšiu dohodu s koaličnými lídrami. Tá mu podľa jeho slov umožňuje, aby mohol postupovať v súlade s koaličnou zmluvou pri navrhovaní spolupráce poslancom Národnej rady, ktorí odišli z SNS a Hlasu-SD. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti. Avizoval, že ďalšie kroky včas oznámi.

"Je známe, že poslanecké kluby Hlasu a SNS stratili časť svojich poslancov, preto som dnes veľmi privítal dohodu, ktorú som dosiahol s predsedom Hlasu Matúšom Šutajom Eštokom a predsedom SNS Andrejom Dankom," vyhlásil.

Informoval o zmene pomeru rozdelenia členov vlády. "Toto vážne politické rozhodnutie mi umožňuje ako predsedovi vlády postupovať v súlade s koaličnou zmluvou, keď budem navrhovať spoluprácu poslancom NR SR, ktorí opustili poslanecké kluby Hlasu a SNS," ozrejmil.

Fico zároveň ocenil, že obnovovanie vládnej väčšiny v parlamente sa deje za zatvorenými dverami. "Mám obrovskú výhodu, že v tejto mimoriadne citlivej agende sa môžem oprieť o takú silnú a stabilnú stranu, akou je Smer," dodal. Zároveň poukázal na to, že vládny kabinet stále funguje "ako hodinky".

Vládne strany Smer-SD, Hlas-SD a SNS sa v stredu dohodli na zmene koaličnej zmluvy. Zmenil sa pomer rozdelenia členov vlády. Smeru-SD bude po novom patriť rezort investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie aj ministerstvo cestovného ruchu a športu. Uvedený politický vplyv chce Smer využiť na stabilizáciu vládnej koalície a opätovné nadobudnutie väčšiny v parlamente.

01 - Modified: 2025-02-19 17:32:06 - Feat.: 1 - Title: SNS urobila všetko pre udržanie vlády, naša politická obeta bola ťažká, povedal Danko ku koaličným rokovaniam 02 - Modified: 2025-02-19 16:48:36 - Feat.: 1 - Title: Fico stále nevie, ako získa stabilnú väčšinu, tvrdí Šimečka. Ako jediné riešenie vidí predčasné voľby 03 - Modified: 2025-02-19 15:19:50 - Feat.: 1 - Title: KOMENTÁR: Skúseného Roberta Fica vytrestal vlastný deadline. Prísť môže o veľa
01 - Modified: 2025-11-07 16:07:40 - Feat.: - Title: Radačovský je o krok bližšie k vyslaniu na Cyprus, čaká už len na prezidenta. V ceste mu však môže stáť Huliak 02 - Modified: 2025-11-07 14:51:57 - Feat.: - Title: KDH je voči zvyšku opozície tolerantné a až čas ukáže, či sa mu to vyplatí 03 - Modified: 2025-11-06 16:30:00 - Feat.: - Title: Huliakova odveta mieri na Tarabu. Otrasú nové spory koaličnou hrádzou? 04 - Modified: 2025-11-05 12:53:55 - Feat.: - Title: Podpredseda SNS chváli spravodajstvo STVR a žiada výmenu moderátora O 5 minút 12 05 - Modified: 2025-11-04 10:28:38 - Feat.: - Title: Návrat hnutia ANO do vlády mení smer českej politiky
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
09. november 2025 04:17