Igor Matovič, Gábor Grendel a Roman Mikulec v Hanoji. FOTO: Facebook/Igor Matovič
StoryEditor

"Ľuďom vyššie dane, sebe zlaté vane." Matovič dorazil do Hanoja. Ukážeme Ficov megaluxus, tvrdí

10.01.2025, 12:30
10.01.2025, 15:32
Autor:
lmlm

Igor Matovič do metropoly Vietnamu vycestoval s poslancami svojho hnutia Gáborom Grendelom a Romanom Mikulcom.

Šéf hnutia Slovensko Igor Matovič dorazil do Hanoja, kde ukázal hotel a izbu, v ktorej bol premiér Robert Fico na dovolenke na prelome nového roka. Matovič do metropoly Vietnamu vycestoval s poslancami svojho hnutia Gáborom Grendelom a Romanom Mikulcom.

Matovič povedal, že si objednal presne tú, izbu ktorú mal Fico. "Zaplatili sme za noc ale spať tu nebudeme. Nikdy v živote by som nespal v posteli, o ktorej viem, že spal Robert Fico," povedal šéf hnutia Slovensko.

V prepočte za izbu zaplatil 6 349 eur za noc a vo videu ukázal aj blok. 

„Pre Slovensko je najdôležitejšie, aby sme otvárali oči ľuďom, ktorých Robert Fico podviedol a dlhé roky ich okráda. Na tomto si postavil svoj politický úspech. V čase konsolidácie Fico ľuďom hovorí, že treba šetriť, ale sám sa ide rochniť do zvrhlého luxusu,“ povedal Matovič a dodal odkaz Robertovi Ficovi:

„Podstatnej časti tvojich voličov otvorím oči a práve oni, títo ľudia, ktorých ty okrádaš ťa vo voľbách porazia tak, ako v roku 2020.“

Denník N pred pár dňami napísal, že zlaté závesy a starožitný telefón na konferenčnom stolíku v blízkosti Fica vo videu, ktoré premiér zverejnil na sociálnej sieti, pomohli napovedať, kde ho premiér nahral.

image

Fico je vo vietnamskom hoteli, kde noc stojí 6-tisíc. Šimečka: Postaráme sa, aby to vedel každý váš volič

Interiér na nahrávke bol úplne totožný so zariadením luxusného hotela Capella Hanoi v hlavnom meste Vietnamu. Ide o 5-hviezdičkový hotel s Michelinskou reštauráciou v centre Hanoja.

Na informáciu o Ficovom pobyte zareagoval aj šéf najsilnejšej opozičnej strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka.

"Robert Fico sa našiel. Ako správny sociálny demokrat trávi čas v luxusnom apartmáne v Hanoji, ktorý stojí vyše 6 000 eur za noc. To je krásny novoročný pozdrav ľuďom na Slovensku, ktorí od januára platia vyššiu DPH a zdraželo im prakticky všetko," napísal Šimečka.

01 - Modified: 2025-11-26 16:01:09 - Feat.: - Title: Spor o Lajčáka vrcholí. Danko stále odmieta chodiť na koaličnú radu, Hlas mu však kryť chrbát nebude 02 - Modified: 2025-11-26 14:52:25 - Feat.: - Title: Matovič sa musí v parlamente ospravedlniť, rozhodli poslanci výboru. Spravím to vlastným spôsobom, odkazuje 03 - Modified: 2025-11-21 19:46:33 - Feat.: - Title: Finančná správa odmietla tvrdenia Hnutia Slovensko. Postup bol zákonný, podnikneme právne kroky, tvrdí 04 - Modified: 2025-11-21 12:14:16 - Feat.: - Title: Matovič tvrdí, že Fico získal dokumenty o Šimečkovej mame nelegálne. Pôjde s tým ešte dnes za Žilinkom 05 - Modified: 2025-11-18 12:21:45 - Feat.: - Title: Hnutie Slovensko chce zakázať fajčenie a pitie alkoholu v herniach
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. november 2025 18:14