Poslankyňa Národnej rady Lucia Plaváková. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Neotvorenie rokovania ľudskoprávneho výboru je smutný signál, vraví poslankyňa PS Plaváková

02.12.2024, 13:47
Autor:
TASRTASR

Plaváková zdôraznila, že niektoré body rokovania výboru sa presúvajú už druhýkrát. Ako ozrejmila, výbor v druhej polovici svojho predošlého zasadnutia rovnako nebol uznášaniaschopný.

Neotvorenie rokovania výboru Národnej rady pre ľudské práva a národnostné menšiny je podľa poslankyne NR SR a predsedníčky výboru Lucie Plavákovej (PS) smutným signálom pre spoločnosť. Poslanci mali na pondelkovom rokovaní riešiť viacero tém vrátane poslaneckých prieskumov na Národnej transplantačnej organizácii a na obvodnom oddelení Policajného zboru Košice Staré Mesto.

image

SNS tlačí na Šutaja Eštoka, aby sa stal predsedom parlamentu. Zotrvá ako minister, reaguje Hlas

"Dnes máme riadny rokovací deň, ktorý si navyše, ako pondelok, schválili koaliční poslanci a poslankyne. A napriek tomu teda, že máme riadny rokovací deň, tak neprišli. Všetci sa postupne ospravedlnili a tým zabezpečili, že výbor nebol uznášaniaschopný," uviedla Plaváková. Okrem koaličných poslancov chýbal na rokovaní aj jeden opozičný člen výboru. Poslankyňa si nemyslí, že ide o cielenú obštrukciu koalície.

Plaváková zdôraznila, že niektoré body rokovania výboru sa presúvajú už druhýkrát. Ako ozrejmila, výbor v druhej polovici svojho predošlého zasadnutia rovnako nebol uznášaniaschopný.

01 - Modified: 2025-12-16 19:54:05 - Feat.: - Title: Prišlo päťtisíc ľudí, no účasť na bratislavskom proteste klesla. V dave sa objavil aj Matovič 02 - Modified: 2025-12-16 16:52:35 - Feat.: - Title: Protest proti mafii v Bratislave 03 - Modified: 2025-12-15 23:00:00 - Feat.: - Title: Na pretrase sú možní psychopati a alkoholici. Po potýčke v sále sa otvára debata o hraniciach poslancov 04 - Modified: 2025-12-15 14:39:38 - Feat.: - Title: Šimečka reaguje na Fica, hovorí o propagande Smeru: Ide o vyfabulovaný príbeh, ktorým otravujú verejnosť 05 - Modified: 2025-12-12 11:41:26 - Feat.: - Title: VIDEO: Poslanci PS spievali v parlamente hymnu. Koalícia dokonala dielo skazy, hovorí Šimečka
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
17. december 2025 02:16