Šéf Hlasu Peter Pellegrini. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Hlas a Dobrá voľba rokujú o spolupráci, Pellegrini naznačuje zlúčenie

04.03.2023, 10:37
Autor:
TASRTASR

Líder Hlasu Peter Pellegrini naznačil, že ľudia z Dobrej voľby by sa v prípade záujmu mali stať súčasťou Hlasu a Dobrá voľba by mala zaniknúť. Podpredseda Dobrej voľby Rado Baťo nechcel konkretizovať priebeh rokovaní.

Mimoparlamentné strany Hlas-SD a Dobrá voľba rokujú o spoločnom postupe do predčasných parlamentných volieb. Koalíciu však vytvárať nebudú.

Pellegrini naznačil spájanie

Líder Hlasu Peter Pellegrini naznačil, že ľudia z Dobrej voľby by sa v prípade záujmu mali stať súčasťou Hlasu a Dobrá voľba by mala zaniknúť. Podpredseda Dobrej voľby Rado Baťo nechcel konkretizovať priebeh rokovaní.

"Započali sme oficiálne rokovania, pretože v Dobrej voľbe vidíme skupinu šikovných ľudí, ktorých potenciál by bola škoda nevyužiť a stratiť, preto budeme s predsedom Druckerom ešte rokovať o forme spolupráce," povedal Pellegrini na piatkovej tlačovej konferencii.

Zároveň zdôraznil, že Hlas-SD nebude vytvárať koalíciu s Dobrou voľbou a ani jej členovia nedostanú miesto na kandidátke, aby sa strana "vyviezla" do parlamentu. "Ak sa ľudia z Dobrej voľby, tí ktorí budú mať o to záujem, budú stotožňovať s naším programom, víziou, sociálno-demokratickou proeurópskou orientáciou, tak tí by sa mali stať integrálnou súčasťou Hlasu a Dobrá voľba by tým pádom mala akoby zaniknúť," priblížil Pellegrini.

Baťo povedal, že rokovania s Hlasom-SD ešte prebiehajú. "Držíme sa pravidla, že budeme informovať o výsledkoch, nie o rozhovoroch. Od výsledkov zároveň závisí ďalší postup, vrátane termínu zvolania snemu a personálnych otázok," uviedol.

Drucker už nebude kandidovať

Dobrá voľba pred časom avizovala, že bude mať snem najneskôr v polovici marca, pričom Tomáš Drucker už nebude kandidovať za jej šéfa.

S dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) Dobrá voľba nerokuje a ani to už nemá v pláne. "Nevidíme dôvod na spoluprácu s jedným z hlavných vinníkov súčasného katastrofálneho stavu vládnutia na Slovensku," doplnil.

Baťo v rozhovore pre Denník N pripustil spájanie sa s Hlasom-SD, ak to bude technicky možné. K zlúčeniu asi podľa neho pred voľbami nedôjde vzhľadom na to, že Dobrá voľba má ešte nárok na štátny príspevok za výsledok parlamentných volieb v roku 2020.

01 - Modified: 2024-06-15 22:00:00 - Feat.: - Title: Vedel čeliť aj Ficovi, spomína Bugár. Aký je Pellegrini podľa ľudí, ktorí ho spoznali zblízka? 02 - Modified: 2024-06-15 18:18:57 - Feat.: - Title: Silná úloha štátu aj rozdelená spoločnosť. Svetové médiá píšu o Pellegriniho inaugurácii 03 - Modified: 2024-06-15 17:59:33 - Feat.: - Title: Mimoparlamentné politické strany reagujú na inauguráciu Pellegriniho 04 - Modified: 2024-06-15 17:39:04 - Feat.: - Title: Inaugurácia s veľkým odstupom od verejnosti, priaznivcov Pellegriniho prišlo do ulíc málo (reportáž HN) 05 - Modified: 2024-06-15 15:55:54 - Feat.: - Title: S prezidentom Pellegrinim prišla do paláca najvyššia politická liga
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. jún 2024 15:09