Štátny tajomník ministerstva obrany Marian Majer. FOTO: HN/Filip Duffala
StoryEditor

Štátny tajomník ministerstva obrany rokoval s ukrajinskou delegáciou o ich aktuálnych potrebách pri obrane

18.01.2023, 19:54
Autor:
TASRTASR

Štátny tajomník odsúdil agresiu Ruska voči Ukrajine, ako aj útoky mierené na civilné ciele. Zároveň delegácii vyjadril sústrasť v súvislosti s tragickým pádom vrtuľníka v meste Brovary.

Štátny tajomník ministerstva obrany Marian Majer v stredu prijal ukrajinskú delegáciu na čele so zástupcom ministra obrany Ukrajiny Denysom Sharapovom. Hovorili o aktuálnych potrebách Ukrajiny pri obrane proti agresii Ruskej federácie. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva Martina Kovaľ Kakaščíková.

"Plne si uvedomujeme, že pomoc medzinárodného spoločenstva musí byť adresná a trvácna. Presne preto sme sa dnes o konkrétnych potrebách rozprávali osobne s predstaviteľmi ukrajinského rezortu obrany. Stojíme pri našom susedovi a v koordinácii s našimi spojencami budeme Ukrajine aj naďalej poskytovať podporu, ktorú potrebuje, aby zvíťazila v hrdinskom boji za slobodu a naše spoločné hodnoty," potvrdil Majer.

image

Nová strana Mikuláša Dzurindu? Už zaregistrovali jedno meno

Štátny tajomník odsúdil agresiu Ruska voči Ukrajine, ako aj útoky mierené na civilné ciele. Zároveň delegácii vyjadril sústrasť v súvislosti s tragickým pádom vrtuľníka v meste Brovary.

Slovensko doteraz darovalo Ukrajine vojenský materiál v celkovej hodnote približne 168 miliónov eur vrátane systému protivzdušnej obrany S-300, odmínovacích, protitankových a delostreleckých systémov, munície, paliva, ručných zbraní, vrtuľníkov a bojových vozidiel pechoty BVP-1. Súčasťou pomoci boli aj elektrocentrály, transformátory, balistické vesty či zdravotnícky materiál.

01 - Modified: 2023-03-26 05:37:53 - Feat.: 1 - Title: HIMARS-y strácajú účinnosť, priznáva Kyjev. Západné tanky prinesú zlom, v čom porážajú tie ruské? (analýza) 02 - Modified: 2023-01-18 17:30:13 - Feat.: 1 - Title: Zelenskyj nabádal na urýchlenie rozhodnutia o pomoci Ukrajine, žiadal tanky. Berlín zvažuje svoj súhlas 03 - Modified: 2023-01-18 16:51:19 - Feat.: 1 - Title: Krym je ukrajinský, povedal srbský prezident. Od Moskvy si drží odstup, s Putinom "mnoho mesiacov" nehovoril
01 - Modified: 2025-12-19 12:07:51 - Feat.: - Title: Rusko je neoimperialistickou krajinou, ohrozuje Ukrajinu aj Európu, vyhlásil Nawrocki 02 - Modified: 2025-12-19 12:02:35 - Feat.: - Title: Prvýkrát sme zasiahli tanker ruskej tieňovej flotily v Stredozemnom mori, hlásia Ukrajinci 03 - Modified: 2025-12-19 11:27:52 - Feat.: - Title: EÚ nás chcela okradnúť a neuspela, povedal Putin na každoročnej tlačovke. Za umieranie zodpovednosť necíti 04 - Modified: 2025-12-19 10:20:01 - Feat.: - Title: Zradcovia a Putinovi agenti: Fico, Babiš a Orbán čelia v Česku kritike. Sme čierni pasažieri, tvrdí Korčok 05 - Modified: 2025-12-19 07:56:36 - Feat.: - Title: Rusi znovu cielili na energetický objekt v Odeskej oblasti, hlásia ukrajinské úrady. Útočilo sa aj v Rusku
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
19. december 2025 13:19