Predsedníčka strany Za ľudí a poverená vicepremiérka Veronika Remišová. FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Remišová: Úradnícka vláda je v kríze absolútne nefunkčný model, predčasné voľby vždy priniesli katastrofu

28.12.2022, 11:06
Autor:
TASRTASR

Každý nový minister potrebuje niekoľko mesiacov na zorientovanie sa v rezorte. V čase vrcholiacej energetickej krízy čas na rozdávanie nemáme, hovorí Veronika Remišová o prípadnej rekonštrukcii vlády.

Predčasné voľby vždy priniesli Slovensku katastrofálny výsledok. Nepodporujem ani nikým nevolenú úradnícku vládu, ktorá nemá žiadnu podporu v parlamente. Vyhlásila to predsedníčka strany Za ľudí a poverená vicepremiérka Veronika Remišová v rozhovore pre TASR.

Pripomenula udalosti po páde vlády Ivety Radičovej, keď predčasné voľby priniesli výsledok v podobe jednofarebnej vlády Roberta Fica (Smer-SD). "Aj teraz, keď SaS povalila v poradí už tretiu vládu, vyvolali len nestabilitu, chaos, neporiadok, ktorý môže skončiť predčasnými voľbami," podotkla.

V súvislosti s prípadnou úradníckou vládou dodala, že najmä v čase krízy je to "absolútne nevhodný a nefunkčný model". Argumentuje, že v takýchto situáciách je potrebné veľmi rýchlo riešiť pomoc ľuďom.

Na otázku, či preferuje rekonštrukciu vlády, reagovala, že každý nový minister potrebuje niekoľko mesiacov na zorientovanie sa v rezorte. "V čase vrcholiacej energetickej krízy čas na rozdávanie nemáme. Veci treba riešiť teraz a hneď. Navyše, sú to veľmi náročne procesy," zdôraznila.

Poukázala napríklad na nastavovanie komplikovaných schém pomoci, presunutie eurofondov a spustenie refundácie schém z eurofondov. "To všetko sú technicky náročné veci, ktoré treba zvládnuť čo najskôr," uzavrela.

01 - Modified: 2023-09-29 10:55:47 - Feat.: - Title: Ďalšie voľby by sa mohli konať najskôr v januári. Prezidentka už rozpustiť parlament nebude vedieť 02 - Modified: 2023-09-18 12:27:16 - Feat.: - Title: Pellegriniho Hlas žiada Remišovú vysvetliť financovanie domu, tá podáva trestné oznámenie 03 - Modified: 2023-09-06 12:26:45 - Feat.: - Title: Ako to vyzerá vo volebnej miestnosti a čo musíš spraviť, aby bol tvoj hlas platný? Prinášame kompletný prehľad pre prvovoliča 04 - Modified: 2023-08-24 09:07:29 - Feat.: - Title: Ich vláda nasmerovala Slovensko k ekonomickej prosperite. Pravica sa po prvý raz nemusí dostať do pléna 05 - Modified: 2023-08-21 09:20:29 - Feat.: - Title: Najlepšou cestou k suverenite je úcta k vlastným dejinám i vzdelanosť, pripomína Remišová boj za slobodu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. október 2023 01:19