Štefan Kišš. FOTO: TASR
StoryEditor

Štefan Kišš odchádza z postu šéfa Útvaru hodnoty za peniaze, je novou posilou progresívcov

03.11.2022, 10:01
Autor:
TASRTASR

Vo vedení Progresívneho Slovenska vidí rovnaké hodnoty, akými sa riadi, a to prinášať odborné riešenia bez konfliktov a v prospech krajiny.

Šéf Útvaru hodnoty za peniaze Štefan Kišš vstupuje do mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS). Bude novým expertom strany na verejné financie. Informoval o tom spolu s predstaviteľmi strany na štvrtkovej tlačovej konferencii.

"Nechcem rezignovať na snahu pomáhať Slovensku. Preto som prijal ponuku predsedu PS Michala Šimečku a vstupujem do politiky," uviedol s tým, že pri práci často narážal na obmedzenia z politiky.

Kišš skonštatoval, že z Útvaru hodnoty za peniaze sa za šesť rokov fungovania podarilo vybudovať etablovanú inštitúciu. Aj preto sa mu neodchádza ľahko.

Vo vedení PS vidí rovnaké hodnoty, akými sa riadi, a to prinášať odborné riešenia bez konfliktov a v prospech krajiny. Deklaroval, že strana má záujem priniesť program pre všetkých ľudí a prinavrátiť dôveru občanov v štát.

Na to podľa jeho slov potrebujú v prvom rade dostať Slovensko z aktuálnej krízy. Z dlhodobého hľadiska je pre lepšiu kvalitu života podľa neho potrebné zlepšenie školstva, zdravotníctva i sociálnej inklúzie.

Šimečka skonštatoval, že pre splnenie cieľov strany potrebujú reflektovať na všetky výzvy. Kišša označil za jedného z najuznávanejších ekonómov v krajine. Teší ho preto, že prijal ponuku na vstup do strany. "Spoločne budeme pracovať na tom, aby sme ľuďom vrátili dôveru v to, že politika sa dá robiť odborne, kompetentne a v prospech všetkých ľudí," povedal.

Lucia Plaváková z PS dodala, že chcú priniesť kvalitné sociálne opatrenia, prispieť k zlepšeniu inklúzie Rómov a k riešeniu chudoby. Za cieľ v sociálnej politike označila nastavenie hmotnej núdze tak, aby zodpovedala aspoň hranici životného minima. Potrebu vidí aj v posilnení starostlivosti o starších občanov. Poukázala na starnutie populácie a na ambíciu zlepšiť demografický vývin. Posilniť podľa nej treba tiež kapacity škôl a škôlok.

Nezaradený poslanec pôsobiaci v PS Tomáš Valášek doplnil, že Kišš predstavuje odbornosť, solídnosť a prináša manažérske skúsenosti na najvyšších úrovniach v štátnej správe. Podotkol, že štát sa nedá manažovať tak, ako to robí súčasná vláda, pričom kritizoval viaceré jej opatrenia a poukázal napríklad na kolabujúce školstvo i zdravotníctvo.

 

01 - Modified: 2023-05-22 07:01:06 - Feat.: - Title: Reakcia na tvrdenia exministra Rudolfa Zajaca: Hodnotenie výdavkov nie je socializmus 02 - Modified: 2023-05-09 10:17:39 - Feat.: - Title: Komentár Rudolfa Zajaca:​ Na nemocnicu Bory neboli plánované peniaze? 03 - Modified: 2023-05-05 16:23:37 - Feat.: - Title: Novela k výstavbe diaľnic bude platiť bez podpisu prezidentky 04 - Modified: 2023-05-01 22:00:00 - Feat.: - Title: Hodnota za peniaze? Strany zaujímajú percentá za peniaze 05 - Modified: 2023-04-27 08:20:12 - Feat.: - Title: Prvým krokom rozvoja univerzitnej nemocnice v Košiciach je zvýšenie energetickej efektívnosti
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. máj 2023 01:04