Minister vnútra Roman Mikulec. FOTO: TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Mikulec otvoril klientske centrum v Košiciach. Rekonštrukcia budovy stála takmer dva milióny eur

20.10.2022, 14:26
Autor:
TASRTASR

Súčasťou klientskeho centra sú agendy polície, a to oddelenie dokladov, ako aj evidencia vozidiel a zbraní a streliva.

Po testovacej prevádzke Ministerstvo vnútra vo štvrtok slávnostne otvorilo klientske centrum pri Okresnom úrade Košice-okolie na Hroncovej ulici v Košiciach.

Ide v poradí o 65. klientske centrum na Slovensku, ministerstvo ich v súlade s programovým vyhlásením vlády chce zriadiť celkovo 78.

Verejnosť nájde podľa rezortu na jednej adrese pracoviská okresného úradu, a to živnostenské podnikanie, cestnú dopravu, úsek starostlivosti o životné prostredie, pozemkový a lesný odbor, ako aj  služby osvedčovania podpisov na listinách a podateľňu. Súčasťou  klientskeho centra sú agendy polície, a to oddelenie dokladov, ako aj evidencia vozidiel a zbraní a streliva.

Na rekonštrukciu budovy vynaložil rezort 1,9 milióna eur. "Náklady na rekonštrukciu, pri ktorej sa, samozrejme, dohliadalo na optimalizáciu v dnešnej dobe toľko zdôrazňovaných tepelno-technických parametrov na zníženie energetickej náročnosti, chceme z väčšej časti refundovať z Operačného programu Kvalita životného prostredia," povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

Štátny tajomník ministerstva Tomáš Oparty spresnil, že budova okresného úradu má zateplené obvody, strechy aj stropy nad suterénmi a má kvalitné dverné aj okenné konštrukcie.

Všade sú nové rozvody vrátane vykurovacích, potrubia sú zateplené. Nechýbajú dva osobné výťahy a vnútorná rampa či bezbariérové sociálne zariadenie pre klientov s obmedzenou schopnosťou pohybu.

"Na základe pravidelných meraní spokojnosti verejnosti s fungovaním klientskych centier vieme, že obyvatelia okresu Košice-okolie sú spokojní s prístupom zamestnancom, vyhovujú im aj otváracie hodiny a cítia sa príjemne v moderných zrekonštruovaných priestoroch úradu," povedal Oparty. Parkovanie pri klientskom centre podľa Mikulca bude doriešené v spolupráci s mestom Košice.

Rezort informoval, že budova úradu je majetkom štátu v správe ministerstva a pracuje v nej 110 zamestnancov, z ktorých 13 pôsobí na pozíciách prvého kontaktu. Pôsobí tam aj 17 zamestnancov okresného riaditeľstva Policajného zboru, z toho deväť priamo v klientskom centre na agendách dokladov, evidencie vozidiel a evidencie zbraní a streliva. Pre návštevníkov sú k dispozícii služby supervízora.

V Košickom kraji už fungujú klientske centrá pri okresných úradoch v Gelnici, Sobranciach, Veľkých Kapušanoch, Košiciach a Spišskej Novej Vsi. Ďalšie pripravujú v Trebišove, Michalovciach a Rožňave.

01 - Modified: 2023-09-29 07:22:06 - Feat.: - Title: Majú rekordný rozpočet aj počet bežcov. Medzinárodný maratón mieru oslávi storočnicu vo veľkom štýle 02 - Modified: 2023-09-27 13:46:29 - Feat.: - Title: Košická Steel aréna má prejsť rekonštrukciou za viac ako 5,7 milióna eur 03 - Modified: 2023-09-25 22:00:00 - Feat.: - Title: Chcete získať vodičák zadarmo? Štát chystá dôležitú novinku 04 - Modified: 2023-09-23 07:20:20 - Feat.: - Title: O cestovný pas vlani požiadalo najviac ľudí za posledných desať rokov 05 - Modified: 2023-09-22 14:15:35 - Feat.: - Title: Zistenie HN: Volvo u nás môže narásť do gigantických rozmerov. V zálohe má údajne aj tretiu fázu expanzie
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. október 2023 08:48