StoryEditor

Báli sme sa, že sú to teroristi, vypovedajú svedkovia zásahu elitného Lynx Commanda v sídle skupiny Penta

19.10.2022, 00:00
  • Príslušníci Lynx Commanda prišli do administratívnej budovy začiatkom decembra 2020. 
  • V priebehu niekoľkých minút obsadili dve poschodia. 
  • Zamestnanci vo výpovediach tvrdia, že im nikto nevysvetlil, o čo ide.
  • Finančná skupina Penta, ako i jej bývalý spolumajiteľ Jaroslav Haščák, sú presvedčení, že kompetentní nechcú vec riadne prešetriť.

Do budovy Digital Parku sa ich začiatkom decembra 2020 nahrnulo zhruba šesť desiatok, po útoku na Zámockej ulici, kde vrah minulý týždeň zastrelil dvoch nevinných mužov, neboli údajne dlhé hodiny uvedení ani do stavu pohotovosti.

To napriek tomu, že už relatívne krátko po skutku disponovali orgány činné v trestnom konaní informáciami, o akého nebezpečného páchateľa môže ísť. Dnes je dokonca označovaný za teroristu.

Reč je o príslušníkoch policajného Útvaru osobitného určenia, známejšieho pod názvom Lynx Commando, ktorí sú považovaní za elitu.

Laická verejnosť ich vníma ako top bojovníkov nasadzovaných do tých najnebezpečnejších akcií. Na to sú cvičení, technicky vybavení a vraj aj celkom slušne platení. Najnovšie informácie však vyvolávajú ohľadne využitia tohto útvaru množstvo otázok, na ktoré kompetentní zatiaľ neponúkli adekvátne odpovede.

Obrátili sa na výbor 

Debatu okolo pôsobenia Lynx Commanda opäť rozprúdil zásah tohto útvaru v sídle spoločnosti Penta, v bratislavskom Digital Parku.

Hoci k nemu došlo takmer pred dvoma rokmi, rozruch vyvolaný „návštevou“ desiatok ozbrojených príslušníkov špeciálnej policajnej jednotky v známej administratívnej budove plnej nič netušiacich zamestnancov aj návštevníkov stále neutíchol. Najnovšie by sa mohol priebehom zásahu zaoberať Výbor Národnej rady pre obranu a bezpečnosť. Prostredníctvom svojich advokátov o to žiada dnes už bývalý spolumajiteľ Penty Jaroslav Haščák, ako i samotná finančná skupina.

Od výboru chcú, aby preskúmal pochybenia sprevádzajúce ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2022-10-17 22:00:00 - Feat.: 1 - Title: Viac ako premiér a ministri. K príjmom členov vlády sa platom blíži aj primátor najmenšieho mesta 02 - Modified: 2022-10-13 13:16:56 - Feat.: 1 - Title: Zamaskovaný vrah pozoroval svoje obete desiatky minút. Zastrelil ich zbraňou, ktorú mal vybavenú laserom 03 - Modified: 2022-10-13 11:18:51 - Feat.: 1 - Title: Pred vraždou si robil fotky spred bydliska Hegera. Za páchateľa je označovaný 18-ročný mladík z Bratislavy 04 - Modified: 2022-10-11 22:00:00 - Feat.: 1 - Title: Obžalovaný Partika z Dobytkára upravuje rodinné majetkové pomery a pre firemné podiely čelí ďalšiemu súdu
01 - Modified: 2023-09-27 15:05:12 - Feat.: - Title: Matovič na Boroch kritizoval Haščáka: Nemocnica patrí ľuďom, keďže ju postavili z nakradnutých peňazí 02 - Modified: 2023-09-27 17:39:52 - Feat.: - Title: Sulík bol v minulosti proti zákonu o lobingu, dnes už je v názore zmierlivejší a jeho schválenie by zvažoval 03 - Modified: 2023-09-26 15:12:10 - Feat.: - Title: OĽANO podalo trestné oznámenie na Haščáka pre podozrenia z podplácania 04 - Modified: 2023-09-26 14:39:33 - Feat.: - Title: Haščák vracia úder: Matovič ma pred rokom pozval na stretnutie. Sulík komunikáciu priznal 05 - Modified: 2023-09-26 06:47:46 - Feat.: - Title: Haščák odmieta, že by obsah jeho mobilu mohol byť podkladom pre trestné stíhania
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. október 2023 11:10