Šéf mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Streľba na Zámockej: Hlas odsudzuje vulgárny slovník politikov, spomína aj Matovičov výrok

13.10.2022, 11:05
Autor:
redred

Mimoparlamentná strana Hlas vo svojom vyjadrené odmieta vyjadrenia politikov typu "dám niekoho dole".

Verejní predstavitelia svojim vulgárnym slovníkom a svojimi incidentami dávajú návod pre spoločnosť, ako riešiť konflikty alebo neschopnosť vyrovnať sa s realitou. Píše v reakcii na včerajšiu tragickú udalosť, pri ktorej po streľbe pred podnikom Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave zahynuli dvaja muži a ďalšia osoba bola zranená, mimoparlamentná strana Hlas.

"Sociálna demokracia v súvislosti so včerajšími tragickými udalosťami, kedy vyhasli dva mladé životy, odsudzuje násilie, ktoré sa stáva súčasťou spoločenského života na Slovensku," píše vo svojom vyhlásení strana.

Hlas zdôrazňuje, že odsudzuje vyjadrenia politikov typu "dám niekoho dole". Strana tak zrejme odkazuje na slová expremiéra a ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktoré z jeho úst zazneli v stredu v rámci relácie Rádia Expres Braňo Závodský Naživo. "Novinárov budem postupne dávať dole," vyjadril sa bývalý premiér.

image

Zamaskovaný vrah pozoroval svoje obete desiatky minút. Zastrelil ich zbraňou, ktorú mal vybavenú laserom

"Vyzývame slovenskú politickú scénu, a hlavne niektorých predstaviteľov štátu, aby vrátili slovenskej politike rešpekt, slušnosť, vecnú a racionálnu argumentáciu, pretože nenávisť, ktorú šíria, kontaminuje celú spoločnosť a na konci dňa slovo stratí svoj význam a nahradí ho zbraň," dopĺňa mimoparlamentná strana. 

Po streľbe pred podnikom, ktorý vyhľadávajú najmä ľudia z LGBTI+ komunity, zostali dvaja mŕtvi muži. Zranená bola aj čašníčka, ktorá v podniku pracovala. Polícia neskôr informovala, že páchateľa našla mŕtveho.

 

01 - Modified: 2022-10-13 13:16:56 - Feat.: 1 - Title: Zamaskovaný vrah pozoroval svoje obete desiatky minút. Zastrelil ich zbraňou, ktorú mal vybavenú laserom 02 - Modified: 2022-10-13 08:05:47 - Feat.: 1 - Title: Streľba v Bratislave online: Vypátrali útočníka, ktorý zabil dvoch ľudí. Je mŕtvy 03 - Modified: 2022-10-12 19:45:45 - Feat.: 1 - Title: Streľba v centre Bratislavy: Na mieste sú dvaja mŕtvi
01 - Modified: 2023-03-19 15:25:12 - Feat.: - Title: Pellegrini by chcel, aby migy lietali. Podľa Hegera by na to musel úzko spolupracovať s Putinom 02 - Modified: 2023-03-19 11:21:12 - Feat.: - Title: Smer vyzval Hlas na vytvorenie mierovej vlády. Rozhodnutie o migoch zmenilo politickú mapu, tvrdí Fico 03 - Modified: 2023-03-17 14:37:24 - Feat.: - Title: Hygienici žiadajú Matoviča o dôkazy v prípade pokuty za porušenie pandemických opatrení 04 - Modified: 2023-03-17 11:45:22 - Feat.: - Title: Do strany Hlas-SD vstupuje Michal Kaliňák, doteraz pôsobil v ZMOS-e 05 - Modified: 2023-03-19 05:10:08 - Feat.: - Title: Matovič už ochranku nepotrebuje, spustil tvrdú kampaň. Vláda rozhodne a hotovo, vyjadril sa Naď k migom
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
20. marec 2023 03:51