Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) počas spomienkového podujatia k Pamätnému dňu obetí holokaustu a rasového násilia. FOTO: TASR/Jaroslav Novák 
StoryEditor

Premiér bude s prezidentkou hovoriť o menách nových ministrov v piatok podvečer

09.09.2022, 17:24
Autor:
TASRTASR

Premiér sa neobáva, že by odchod SaS z vlády a koalície paralyzoval parlament. Sleduje vyjadrenia predsedov parlamentných strán a všetci si podľa neho uvedomujú vážnosť situácie.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) bude s prezidentkou Zuzanou Čaputovou hovoriť o menách nových ministrov, ktorí nahradia tých z SaS, v piatok podvečer. To či nových ministrov vymenuje do začiatku schôdze Národnej rady, je na nej. Novinárom to povedal piatok na Rybnom námestí.

image

Mená nových ministrov dohodne koalícia už dnes, povedal Kollár. Jeden je jasný

Mená nominantov stále nekonkretizoval. Verejnosti ich predstaví až po tom, ako sa na nich s Čaputovou dohodnú. Predseda vlády pripomenul, že pokým hlava štátu neprijme demisiu ministrov za SaS a nepoverí alebo nevymenuje nových členov vlády, dovtedy odchádzajúci ministri pracujú na svojich ministerstvách.

Premiér sa neobáva, že by odchod SaS z vlády a koalície paralyzoval parlament. Sleduje vyjadrenia predsedov parlamentných strán a všetci si podľa neho uvedomujú vážnosť situácie z hľadiska energetickej krízy. Vláda pripravuje návrhy zákonov na jej riešenie, ktoré pôjdu do NR SR v skrátenom legislatívnom konaní.

image

Meno nového ministra hospodárstva je jasné. Sulíkov nástupca urobil prvý krok

"Je tam deklarovaná široká podpora. Tak by to malo byť, že lídri odložia politické tričká a sústredíme sa na pomoc ľuďom," poznamenal Heger. Tvrdí, že v parlamente sú alebo budú zákony, ktorým líder SaS Richard Sulík deklaroval podporu v prvom čítaní.

Predseda vlády zároveň neočakáva, že bude opozícia hlasovať za zákony vychádzajúce z programového vyhlásenia vlády. Prekvapí ho však, ak za ne nezahlasuje strana SaS, ktorá z koalície síce odišla, ale s návrhmi zákonov v vyhlásenia súhlasila.

01 - Modified: 2023-09-27 18:06:46 - Feat.: - Title: Prezidentka Zuzana Čaputová v mimoriadnom príhovore vyzvala občanov, aby prišli voliť 02 - Modified: 2023-09-27 14:59:27 - Feat.: - Title: Prezidentka ocenila vládu v súvislosti s čerpaním eurofondov a plánom obnovy 03 - Modified: 2023-09-25 13:20:56 - Feat.: - Title: Klaunova pomsta Slovensku 04 - Modified: 2023-09-25 07:27:09 - Feat.: - Title: Čaputová vyzýva Slovákov na účasť vo voľbách 05 - Modified: 2023-09-23 14:08:41 - Feat.: - Title: Smer po voľbách podá návrh na obžalobu prezidentky, Čaputová považuje Ficove tvrdenia za kampaň a klamstvá
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
28. september 2023 17:25