Primátor Bratislavy Matúš Vallo. FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Zachovanie zdravotníckej funkcie Polikliniky Tehelná je kľúčové, vyzval Vallo

24.08.2022, 15:20
Autor:
TASRTASR

Predaj budovy polikliniky vyvoláva podľa primátora obavy, že by sa dostupnosť ambulantnej zdravotnej starostlivosti v tejto časti mesta mohla zhoršiť.

Zachovať zdravotnícku funkciu Polikliniky Tehelná v bratislavskom Novom Meste je kľúčové.

Zdôraznil to primátor Bratislavy Matúš Vallo na stretnutí s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO). Tému rokovania bola dostupnosť zdravotnej starostlivosti v Bratislave.

"Z pohľadu mesta považujeme za kľúčové, aby MH Manažment a príslušné ministerstvá našli také riešenie, ktoré zaručí, že ani príchodom nového vlastníka nepríde k rušeniu ambulancií a že zdravotnícka funkcia budovy bude zabezpečená aj do budúcnosti," napísal na sociálnej sieti Vallo.

Predaj budovy polikliniky vyvoláva podľa primátora obavy, že by sa dostupnosť ambulantnej zdravotnej starostlivosti v tejto časti mesta mohla zhoršiť.

"V tejto téme v najbližších dňoch absolvujem ešte viaceré stretnutia a verím, že nakoniec povedú k pozitívnemu výsledku," doplnil Vallo. Podobné obavy v tejto veci vyjadril pred časom aj starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, ktorý rovnako ako Vallo ohlásil kandidatúru na primátora hlavného mesta v tohtoročných komunálnych voľbách.

Spoločnosť MH Manažment, nástupnícka organizácia po zaniknutom Fonde národného majetku, už viackrát deklarovala, že príchodom nového vlastníka sa nezmení ani jedna nájomná zmluva a nezruší sa ani jedna ambulancia.

Pozornosť upriamuje aj na to, že kupujúci je povinný užívať alebo prenajímať priestory budovy len na tie účely, na ktoré bola budova skolaudovaná.

Pripomenula tiež, že v prvom kole ponúkla budovu subjektom, ktoré by o jej prevádzku mohli mať záujem. Okrem rezortu zdravotníctva aj Bratislavskému samosprávnemu kraju, hlavnému mestu i mestskej časti.

Žiaden z nich záujem podľa spoločnosti neprejavil, preto pristúpila k jej predaju verejnou súťažou. Na zastavenie predaja dôvod nevidí.

Verejná súťaž na predaj Polikliniky Tehelná bola vyhlásená začiatkom júla. Východisková kúpna cena bola znaleckým posudkom stanovená na 14 770-tisíc eur s DPH.

Ponuky je možné predkladať do 20. septembra. Proti jej odpredaju vznikla medzičasom aj petícia, za jej záchranu a zveľadenie bojuje občianska iniciatíva Za zachovanie Polikliniky Tehelná.

 

01 - Modified: 2023-09-13 19:39:40 - Feat.: - Title: Ďalšie obmedzenie motoristov? Droba hovoril o novinke, ktorá je populárna na Západe 02 - Modified: 2023-09-12 14:08:34 - Feat.: - Title: Vallo je najsilnejší primátor 03 - Modified: 2023-08-26 22:00:52 - Feat.: - Title: Prečo autá v Bratislave nejdú pod zemou a nerozvíja sa električka? Vallovo prekopanie nábrežia čelí kritike 04 - Modified: 2023-08-25 08:33:49 - Feat.: - Title: Vallovo prekopanie nábrežia čelí kritike. Sú dve lepšie riešenia ako cyklopruh, tvrdia pre HN experti 05 - Modified: 2023-08-21 15:50:00 - Feat.: - Title: Autom choďte na osemprúdovku, posiela Vallo motoristov preč z centra Bratislavy a oznamuje cyklopruhy​
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. október 2023 23:32