Tretia vlna pandémie udrela aj v školách. Žiaci sa na pár týždňov vrátili do detských izieb za obrazovky počítačov. Keď to vyzeralo, že už sú z najhoršieho vonku, vypukol vojenský konflikt na Ukrajine. Učitelia museli zaraďovať do tried tisícky malých odídencov.
Okrem toho začali skokovo stúpať ceny energií a potravín. To riaditeľom škôl výrazne zaťažilo rozpočty. Univerzity medzitým bojovali proti novej legislatíve. HN sa pýtali zainteresovaných aktérov, ako hodnotia činnosť a opatrenia ministerstva Branislava Gröhlinga v školskom a akademickom roku 2021/2022.
Mária Martinková, riaditeľka Základnej školy v Spišskom Štiavniku
Každý robí chyby. Nerobí ich len ten, kto nič nerobí. S covidom sme sa naučili žiť. Je pravda, že informácie prichádzali z večera do rána. Ministerstvo neráta s tým, že každý nemá EduPage. Musí spolupracovať aj druhá strana, ktorej správu pošleme. Naši rodičia nemajú telefóny a mailové adresy. Keď majú telefóny, 25 ich používa jedno číslo a po dvoch týždňoch nefunguje. Nemôžeme im nič posielať, iba za nimi prísť.
V pondelok nám dalo ministerstvo vedieť, že do piatka máme zistiť záujem o antigénové testy na budúci školský rok. Mali by myslieť na to, že na niektorých školách je problém s komunikáciou. Nie všetci vedia reagovať promptne. Čo sa týka usmernení a vzdelávania, to hodnotím pozitívne.
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.
Zostáva vám 87% na dočítanie.