TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Mýtnik III: Prokurátor podal návrh na väzbu aj na bývalého štátneho tajomníka

06.08.2021, 07:55
Autor:
TASRTASR
Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v rámci spomínanej akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v trestnej veci Mýtnik III na Špecializovaný trestný súd v Pezinku sudcovi pre prípravné konanie návrh na vzatie do väzby bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Radka Kuruca. Ten bol spoločne s ďalšími osobami zadržaný a obvinený v stredu v rámci akcie Mýtnik III.

"Prokurátor ÚŠP podal v trestnej veci Mýtnik III na ŠTS sudcovi pre prípravné konanie návrh na vzatie štyroch osôb - R. K., D. Ž., K. Č., D. Č. do väzby, z dôvodu kolúznej väzby," informovala v piatok hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Pôvodne ÚŠP vo štvrtok nekonkretizoval, na koho podal prokurátor návrh na väzobné stíhanie. Zatiaľ stále nie je známy termín, kedy bude sudca ŠTS na neverejnom zasadnutí v Pezinku rozhodovať o väzobnom stíhaní.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v rámci spomínanej akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Ide o výlučne korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch.

Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku.

V rámci akcie, ktorú vykonali príslušníci NAKA za súčinnosti sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly Finančného riaditeľstva SR, boli zadržané celkovo štyri osoby. Pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy.

Medzi obvinenými je aj bývalá šéfka finančnej správy Lenka W., ktorá sa priznala k skutku. Lenku W. prepustili v stredu z cely policajného zaistenia. Obvinení sú tiež podnikateľ Miroslav V. a aj bývalý šéf FS František I.

01 - Modified: 2023-07-07 16:28:34 - Feat.: - Title: Špecializovaný trestný súd odmietol obžalobu na Miroslava Výboha, prokurátor podal sťažnosť 02 - Modified: 2023-01-09 23:00:00 - Feat.: - Title: Zistenie HN: Imrecze priznal kontakty s podnikateľom z kauzy Valčeky aj dohodu o vine a treste 03 - Modified: 2022-09-19 07:50:54 - Feat.: - Title: Začal sa proces s exzamestnankyňami finančnej správy z kauzy Mýtnik III 04 - Modified: 2022-04-11 10:50:36 - Feat.: - Title: Kauza Mýtnik III: Obhajcovia Výboha požiadajú o zrušenie zatykačov. Ide o politickú objednávku, tvrdia 05 - Modified: 2022-01-07 10:44:52 - Feat.: - Title: Uznesením o väzbe bolo porušené právo bývalého štátneho tajomníka Kuruca, rozhodol Ústavný súd
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. september 2023 04:42