TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Kauza Mýtnik III: Bývalá šéfka daniarov sa priznala ku korupcii

05.08.2021, 11:23
Autor:
redred
Lenku Wittenbergerovú už prepustili zo zadržania.

Bývala šéfka Finančnej správy Lenka Wittenbergerová sa po včerajšom zadržaní kriminálnou políciou priznala ku korupcii, píše portál Aktuality. Bola prepustená zo zadržania.

"Vypovedala a niektoré skutočnosti potvrdila. Či išlo o trestný čin prijímania úplatku, je vecou ďalšieho dokazovania," povedal portálu jej advokát Vladimír Mitro.

"Moja klientka bola včera prepustená zo zadržania s tým, že vypovedala ako obvinená. Vyjadrila sa k vznesenému obvineniu. Teraz bude vyšetrovaná na slobode," uviedol pre TASR Mitro.

Bývalá šéfka daniarov podľa Aktualít zrejme priznala prevzatie peňazí, no pravdepodobne ich neinterpretuje ako úplatok v súvislosti s obstarávaním veci všeobecného záujmu, ako to definuje trestný zákon.

To, že Wittenbergerová sa priznala dnes potvrdil aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic

Polícia včera okrem Wittenbergerovej obvinila aj oligarchu Miroslava Výboha. Medzi obvinenými by mal byť aj bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc.

"Úrad špeciálnej prokuratúry môže v tomto štádiu konania potvrdiť, že dnešného dňa bolo v rámci akcie Mýtnik III vyšetrovateľom NAKA vznesené obvinenie celkovo ôsmim osobám, a to výlučne pre korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku. Ďalšie bližšie informácie budú poskytnuté, keď to procesná situácia umožní," uviedla včera hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

​V rámci kauzy Mýtnik boli už skôr obvinení aj Jozef Brhel, podnikateľ v IT Michal Suchoba či bývalý šéf Finačnej správy František Imrecze.

01 - Modified: 2021-06-24 15:12:41 - Feat.: 0 - Title: V kauze Mýtnik ide až o 65 miliónov eur. Prokurátor priniesol podrobnosti 02 - Modified: 2021-08-04 08:58:39 - Feat.: 0 - Title: V známej kauze Mýtnik obvinili oligarchu, ktorý má blízko k Robertovi Ficovi 03 - Modified: 2021-08-04 17:37:42 - Feat.: 0 - Title: Kauza Mýtnik: Obvinili Miroslava Výboha označovaného za priateľa Roberta Fica
01 - Modified: 2025-07-02 11:21:46 - Feat.: - Title: Svedkovia Brhel a jeho syn odmietli vypovedať v rovnakej kauze Suchobu 02 - Modified: 2025-05-26 12:42:27 - Feat.: - Title: Svedok Imrecze nevypovedal v kauze Mýtnik, Suchoba mal vyše 300 otázok 03 - Modified: 2025-05-12 09:49:39 - Feat.: - Title: Suchoba tvrdí, že je nevinný a v kauze Mýtnik stíhaný absolútne nedôvodne 04 - Modified: 2025-03-19 08:49:41 - Feat.: - Title: Plačková prehovorila o drogovej kauze: V slzách priznala, čo sa stalo 05 - Modified: 2025-03-11 11:38:11 - Feat.: - Title: V kauze Mýtnik opäť museli zrušiť dva marcové termíny hlavného pojednávania
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
13. júl 2025 01:21