Štefan Harabin.
StoryEditor

Harabin sa bráni. Na Švecovú podal trestné oznámenie

18.02.2016, 18:00
Autor:
tasrtasr

Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin podal v stredu (17.2.) trestné oznámenie na svoju nástupkyňu vo funkcii Danielu Švecovú. Dôvodom je zasahovanie do nezávislosti súdu. Na svojom webe o tom informuje denník Sme.

Harabin tak napadol Švecovej vlaňajšie rozhodnutie zrušiť mu senát a jeho následné pridelenie do senátu sudcovi Jurajovi Klimentovi. Ten mal spisy rozdeľovať tak, že Harabina vynechal. Trestné oznámenie sa týka aj Klimenta.

"Je nevyhnutné s plnou vážnosťou preskúmať trestnoprávnu zodpovednosť predsedníčky Najvyššieho súdu z hľadiska ustanovení Trestného zákona o zločine zasahovania do nezávislosti súdu. Vrátane riadiaceho predsedu súdu Klimenta," píše Harabin v podnete, ktorý má denník Sme k dispozícií.

Podľa Klimenta Harabin opakovane zneužíva právomoc verejného činiteľa. Poukázal na to, že po pridelení do jeho senátu dostal priestor na dokončenie starých vecí. Namiesto toho sa venoval politike. "Neviem teda, za čo bral štyri mesiace plat – ten by mal podľa mňa Najvyššiemu súdu vrátiť," reagoval Kliment pre Sme.

01 - Modified: 2025-10-18 08:11:45 - Feat.: - Title: Exprezident polície Peter Kovařík by sa mal opäť postaviť pred súd budúci týždeň 02 - Modified: 2025-09-30 19:22:02 - Feat.: - Title: Kočnerov areál v Báči: nový nájomca neplatí, zatvoril hotel a reštauráciu. Čo sa deje pred dražbou? 03 - Modified: 2025-09-09 08:43:44 - Feat.: - Title: O odvolaní v prípade s exšéfom Markízy Ruskom majú rozhodnúť vo štvrtok 04 - Modified: 2025-07-08 19:24:13 - Feat.: - Title: Slovenskí sudcovia sa zapojili do európskeho prieskumu ohľadom nezávislosti sudcov, dosiahli priemerné skóre 05 - Modified: 2025-06-27 09:44:33 - Feat.: - Title: Ženu obvinenú z vraždy vlastného syna chce prokurátor stíhať väzobne
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. december 2025 04:53