StoryEditor

Mečiar: Ak by bol minister dopravy náš, už by bol odvolaný

12.01.2010, 11:06
Autor:
TASRTASR
Za prípadný návrh opozície odvolať ministra Vážneho by však predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar (na snímke) v parlamente nehlasoval.

Ak by bol minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomír Vážny nominantom ĽS-HZDS, už by v ministerskom kresle nesedel. Vyhlásil dnes predseda hnutia Vladimír Mečiar, ktorý však za jeho prípadné odvolanie v parlamente, ktoré plánuje opozícia, hlasovať nebude.

Iniciatívu zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom vysloviť nedôveru ministrovi dopravy Vážnemu oznámili v pondelok (11.1.) predsedovia opozičných strán KDH, SDKÚ–DS a SMK na mimoriadnom stretnutí v Bratislave. Dôvodom má byť podľa opozície predražený a chaotický mýtny systém. Podľa predsedu KDH Jána Figeľa minister dopravy zavádzal verejnosť, keď tvrdil, že mýto funguje dobre a celý systém je excelentný. Vážny podľa lídrov opozície nesie za problémy s mýtnym systémom politickú zodpovednosť a preto sa ho pokúsia odvolať.

Správu aktualizujeme.

01 - Modified: 2025-12-16 20:47:00 - Feat.: - Title: Na železničnom priecestí v Bratislave sa zrazil vlak s autom, nikto sa nezranil 02 - Modified: 2025-12-16 10:00:00 - Feat.: - Title: Od úsilia dostať sa do jadra EÚ až k ostrej kritike na adresu Bruselu. Ako vyzerala Ficova európska otočka? 03 - Modified: 2025-12-15 16:03:56 - Feat.: - Title: Michelko v HNtelevízii: Niekomu zjavne záležalo na tom, aby vyvolal vážnu fyzickú inzultáciu 04 - Modified: 2025-12-13 12:06:26 - Feat.: - Title: Ráž ako kandidát Smeru na primátora Bratislavy? Ak by sa ma spýtal, odporučil by som mu to, tvrdí Fico 05 - Modified: 2025-12-12 15:40:56 - Feat.: - Title: „Chudera“, „krava“ aj alkohol. Prišla vlna ostrých reakcií na konflikt v parlamente, v hre sú tvrdé postihy
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
17. december 2025 08:19