StoryEditor

Zajac: Pre OKS bola prioritou koalícia so Sulíkom a Bugárom

26.01.2010, 12:51
Autor:
TASRTASR
Trojkoalícia s Mostom-Híd a SaS bola prioritou pre mimoparlamentnú Občiansku konzervatívnu stranu (OKS). Tá však už nie je aktuálna a strana to preto musí rešpektovať.

Pre TASR to dnes uviedol líder OKS Peter Zajac. Reagoval tak na rozhodnutie šéfa SaS Richarda Sulíka ísť do volieb samostatne.

"Platí, že sme otvorení voči všetkým riešeniam. Zatiaľ jedinú oficiálnu ponuku máme od Mosta-Híd. Buď budeme v spoločnej koalícii, ak to budú tri strany alebo viac, alebo ak pôjde Most-Híd sám, máme ponuku na účasť na jeho kandidátke," vysvetlil Zajac. Tvrdí, že s inými stranami OKS zatiaľ vedie len neformálne rokovania, ktoré bližšie nechcel popísať.

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár a Sulík dnes oznámili, že nevytvoria pred júnovými voľbami do Národnej rady SR spoločnú koalíciu. Dôvodom je prieskum verejnej mienky, ktorý si dala SaS urobiť s cieľom zistiť postoje voličov k prípadnému spojeniu týchto politických subjektov. Jej sympatizanti totiž chcú, aby strany postupovali samostatne. "Až 30 percent našich voličov uprednostní, keď SaS pôjde osamote," vysvetlil Sulík. Strany však chcú naďalej spolupracovať.

Bugár aj preto avizoval, že Most-Híd bude rokovať s ďalšou mimoparlamentnou stranou OKS. Tu by však nemalo ísť o koalíciu, ale umiestnenie kandidátov OKS na kandidátku Mosta-Híd. "Ideme však sami," zdôraznil odídenec z SMK s tým, že Most-Híd sa bude snažiť integrovať tie hlasy, ktoré by prepadli. Zároveň informoval, že 11 percent z voličov Mosta-Híd odmieta koalíciu s SaS. "Toto by sme aj obetovali, ale tých 30 percent v SaS, to by bola škoda," povedal.

01 - Modified: 2025-12-04 11:00:00 - Feat.: - Title: Najlepšie memečka týždňa: Tieto dni je to hotová slayáda 02 - Modified: 2025-12-03 11:59:55 - Feat.: - Title: Z Prahy vlakom do Bratislavy, Prešova aj Varšavy. Leo Express pridáva nové spojenia 03 - Modified: 2025-11-29 07:23:57 - Feat.: - Title: Polícia upozorňuje vodičov na víkendovú uzáveru D1 pri Bratislave 04 - Modified: 2025-11-27 16:35:21 - Feat.: - Title: Bratislava dostane nový obrovský dopravný uzol. Za pol miliardy pribudnú cesty, mosty aj ďalšie koľaje 05 - Modified: 2025-11-27 20:00:53 - Feat.: - Title: Najlepšie memečka týždňa: Sú také dobré, že ak by išlo o úrad, minister vnútra by ho hneď zrušil
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. december 2025 11:55