Strana Petra Pellegriniho by viedla aj napriek miernemu poklesu preferenciíTASR
StoryEditor

Podľa Pellegriniho prichádza čas na odvolanie celej vlády. Adeptov je veľké množstvo, tvrdí

16.06.2021, 18:59
Autor:
TASRTASR
Minister vnútra Mikulec v stredu ustál svoje odvolávanie v parlamente. Zo 135 prítomných zákonodarcov ho podporili celkovo 72, ktorí boli proti opozičnému návrhu.

Mimoriadna schôdza Národnej rady na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) ukázala nekompetentnosť ďalšieho člena vlády, adeptov na odvolávanie je množstvo.

Vyhlásil to nezaradený poslanec Peter Pellegrini po hlasovaní o vyslovení nedôvery Mikulcovi, ktoré minister ustál.

Pellegrini preto naďalej plánuje odvolávanie premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). Hovorí o jedinej ceste, ako krajinu zbaviť tejto "nekompetentnej vlády".

"Táto schôdza ukázala absolútnu kompetentnosť ďalšieho člena vlády po ministerke Kolíkovej. Adeptov na odvolávanie je veľké množstvo. Minister nevyvrátil žiadne podozrenia, ktoré mu boli kladené. Ak o tom nevie, tak tam nemá čo robiť. Žial, ja sa bojím, že to všetko sa deje na rezorte vnútra s jeho vedomím, čo je ešte obludnejšie," povedal Pellegrini v súvislosti s podozreniami, že v silových zložkách existuje skupina, ktorá má manipulovať výpovede svedkov a vyšetrovanie viacerých káuz.

Pellegrini avizoval, že ďalší postup jeho mimoparlamentná strana Hlas-SD oznámi vo štvrtok.

"Prichádza čas, aby sme sa vážne začali zaoberať otázkou odvolania celej vlády. Budeme pravdepodobne zvažovať návrh na odvolanie celej vlády, čo sa robí cez návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi," ozrejmil.

Považuje to za jedinú cestu, ako Slovensko zbaviť "tejto nekompetentnej, amatérskej, neschopnej vlády".

Minister vnútra Mikulec v stredu ustál svoje odvolávanie v NR SR. Zo 135 prítomných zákonodarcov ho podporili celkovo 72, ktorí boli proti opozičnému návrhu. Za vyslovenie nedôvery ministrovi hlasovalo 53 poslancov. Desiati sa zdržali.

01 - Modified: 2025-12-05 14:29:12 - Feat.: - Title: Pellegrini sa v Ríme stretol s talianskou premiérkou Meloniovou 02 - Modified: 2025-12-05 08:35:21 - Feat.: - Title: U Pellegriniho míňajú desaťtisíce eur na sociálne siete. Palác tvrdí, že nezvláda nápor komentárov 03 - Modified: 2025-12-04 13:59:14 - Feat.: - Title: Pellegrini: Pápež by chcel v dohľadnej dobe navštíviť Slovensko, zaujímal sa aj o zmenu ustavy 04 - Modified: 2025-12-04 10:30:22 - Feat.: - Title: Pellegrini pozval pápeža Leva XIV. na návštevu Slovenska 05 - Modified: 2025-12-04 09:24:55 - Feat.: - Title: Pápež Lev XIV. prijal na osobnej audiencii prezidenta Petra Pellegriniho
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. december 2025 20:43