StoryEditor

Nezvyčajne výrazné postavenie. Strany mimo parlamentu získavajú vplyv, ich popularita rastie

20.04.2021, 20:00
V pléne už má zastúpenie Progresívne Slovensko aj strana Spolu. Popularita a výtlak neparlamentných strán narastá.

Vo voľbách im to nevyšlo, a tak lovia nezaradených poslancov. Za posledné obdobie takto do Národnej rady prenikla strana Progresívne Slovensko a dnes aj jej volebný partner Spolu.

Získali totiž odídencov od Veroniky Remišovej. Aj keď oficiálne sedia v pléne Tomáš Valášek aj Miroslav Kollár ako nezaradení, kopať plánujú za mimoparlamentné sily.

Prostredníctvom svojich možností budem využívať odborné a politické stanoviská strany Spolu ku kľúčovým otázkam, ktoré budeme v parlamente riešiť,“ povedal pre HN Kollár, ktorý v utorok oficiálne oznámil svoj vstup do tohto subjektu. Dodal, že cez jeho vystúpenia sa tak strana virtuálne dostane do parlamentu.

Politológ Tomáš Koziak z Vysokej školy politických a sociáln...

Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2025-12-18 08:21:29 - Feat.: - Title: Prieskum Focusu: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by bolo osem strán 02 - Modified: 2025-12-17 16:44:28 - Feat.: - Title: Zvrat pri kauze oznamovateľského úradu: Ústavný súd dočasne pozastavil "zákon pomsty", hlásia progresívci 03 - Modified: 2025-12-16 19:54:05 - Feat.: - Title: Prišlo päťtisíc ľudí, no účasť na bratislavskom proteste klesla. V dave sa objavil aj Matovič 04 - Modified: 2025-12-16 16:52:35 - Feat.: - Title: Protest proti mafii v Bratislave 05 - Modified: 2025-12-15 14:39:38 - Feat.: - Title: Šimečka reaguje na Fica, hovorí o propagande Smeru: Ide o vyfabulovaný príbeh, ktorým otravujú verejnosť
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
19. december 2025 05:44