Po minulotýždňových výjazdoch a piatkovom tlačovom vyhlásení ministra financií Igora Matoviča sa to sype z každej strany. Ospravedlnenie žiadajú vedci, na odsúdenie nenávistných prejavov vyzýva nového premiéra Eduarda Hegera aj vyše 20-tisíc Slovákov.
Matovičovo vyhlásenie k Sputniku V:
Kritika tohto konania začína prenikať aj z vnútra hnutia OĽaNO. „Cesta vpred určite nevedie cez osočovanie koaličných partnerov, či spochybňovanie vedeckých autorít a inštitúcií,“ vyjadril sa poslanec Obyčajných Andrej Stančík na sociálnej sieti.
Podľa informácií HN je v klube viac podobne zmýšľajúcich ľudí. „Máme 53 poslancov a každý má svoj názor. O týchto veciach by sme však mali diskutovať interne,“ vyjadril sa Stančík pre HN.
Matovič bude vysvetľovať
Poslanec tiež avizoval, že na podrobnosti okolo Sputnika V sa bývalého premiéra plánuje pýtať aj na rokovaní klubu. „Verím, že to bude už tento týždeň,“ dodal na margo možného termínu.
Doteraz totiž nie je úplne j...
Zostáva vám 85% na dočítanie.

