Kontroly na hraniciachTASR/V. Benko
StoryEditor

Polícia posilnila kontroly na hraniciach, čakacie doby sa bude snažiť eliminovať

15.02.2021, 15:56
Autor:
TASRTASR
Polícia občanov upozornila, aby si pri prechode hranicami vytvorili dostatočnú časovú rezervu, prípadne aby využili aj ostatné hraničné priechody.

Polícia zintenzívnila kontroly na hraniciach Slovenska s Maďarskom, Rakúskom, Českom aj Poľskom v súvislosti s dodržiavaním karantény a nariadení Úradu verejného zdravotníctva.

Informovala o tom hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová s tým, že situáciu monitorujú a budú sa snažiť eliminovať čakacie doby na čo najkratší čas.

​"Od skorého rána sa tvorili čakacie doby predovšetkým v smere do Rakúska. Občania museli čakať desiatky minút. Postupne sa rady vytvorili aj na vstupe do SR, kedy najmä naši občania bývajúci v prihraničných oblastiach dochádzali do zamestnania na Slovensko," skonštatovala hovorkyňa s tým, že situáciu denne vyhodnocujú a priebežne sa budú snažiť znížiť čakacie doby tam, kde to infraštruktúra dovoľuje.

Občanov polícia upozornila, aby si pri prechode hranicami vytvorili dostatočnú časovú rezervu, prípadne aby využili aj ostatné hraničné priechody. Rovnako pripomenula, aby si dopredu pripravili dokumenty predpísané vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva.

Hovorkyňa vysvetlila, že cieľom polície je intenzívna kontrola dodržiavania karanténnych opatrení a splnenia podmienok pred vstupom na Slovensko vyplývajúcich z platnej vyhlášky ÚVZ. Tou sa podľa jej slov nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na Slovensko.

Dodala, že kontroly robia najmä v časoch, kedy sa predpokladá najväčšia intenzita dopravy. Dôvodom má byť to, aby polícia vedela účelne a efektívne využívať svoje sily a prostriedky, a to aj pri výkone kontrol dodržiavania karanténnych opatrení vo vnútrozemí.

Koronavírus a Covid - 19

01 - Modified: 2023-05-23 19:20:10 - Feat.: - Title: Maďarskí a slovenskí policajti objasnili vraždu slovenského podnikateľa 02 - Modified: 2023-05-23 13:21:57 - Feat.: - Title: Vallo vyzýva poslancov parlamentu na prijatie novely zákona o obecnej polícii 03 - Modified: 2023-05-23 05:55:00 - Feat.: - Title: Polícia zaznamenala v Trnavskom kraji za týždeň 26 vodičov pod vplyvom alkoholu 04 - Modified: 2023-05-22 17:12:24 - Feat.: - Title: Polícia pripomína možné kontroly na vnútorných hraniciach v najbližších dňoch 05 - Modified: 2023-05-22 15:37:53 - Feat.: - Title: Pribúda útokov na poľskú stráž pri hraniciach s Bieloruskom, uviedol poverenec varšavskej vlády
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
28. máj 2023 12:22