TASR/Roman Hanc
StoryEditor

Vláda bude rokovať v Kokave nad Rimavicou, ministri prerozdelia milión eur

27.08.2019, 07:49
Autor:
TASRTASR
Celkovo by malo byť podporených 43 projektov.

Po letnej prestávke vláda opäť zasadne aj v jednotlivých regiónoch Slovenska. V utorok sa vládny kabinet stretne na výjazdovom rokovaní vlády v Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár, o deň neskôr v stredu 28. augusta v obci Buzitka v okrese Lučenec. Vládny kabinet sa v utorok bude venovať priebežnej informácii realizácie akčného plánu rozvoja okresu Poltár.

Vláda bude rokovať o poskytnutí regionálneho príspevku vo výške jedného milióna eur do 30. septembra.

Najviac financií – 105-tisíc eur - by malo ísť na rekonštrukciu kultúrneho domu v obci Málinec. Obec Kokava nad Rimavicou by mala získať finančný príspevok vo výške 95-tisíc eur na rekonštrukciu miestnych komunikácií a chodníkov. Okrem toho by mala získať obec aj 45-tisíc eur na vybudovanie bezbariérového prístupu a výťahov v budove zdravotníckeho strediska a obecného úradu.

Na obnovu kultúrneho domu a kuchynky v ňom by mala obec Cinobaňa získať 50-tisíc eur, rovnaká suma by mala ísť aj pre obec Hradište na rekonštrukciu miestnych komunikácií. Obec Kalinovo by mala získať na obnovu základnej školy 70-tisíc eur, obec Uhorské 73-tisíc eur na výstavbu multifunkčného ihriska. Na rekonštrukciu obecnej budovy v obci Utekáč by mali získať zas 50-tisíc eur.

Celkovo by malo byť podporených 43 projektov, medzi nimi sú napríklad financie vyčlenené aj na pre viaceré cirkvi, občianske združenia či športové kluby a zväzy.

S tohtoročnými výjazdovými rokovaniami začala vláda 16. januára, keď zasadala v Snine, o deň neskôr v Levoči. Vo februári vládny kabinet navštívil Revúcu (12. 2.) a obec Jesenské (13. 2.), v marci (19. 3.) Gelnicu a Lipany (20. 3). V apríli (9. 4.) vláda zasadala v Medzilaborciach a v Bardejove (10. 4.), v máji rokovala v Hanušovciach nad Topľou (14. 5.) a v Trebišove (15. 5.). Pred letnou prestávkou vláda rokovala v Stropkove (25. 6.) a Michalovciach (26. 6.).

01 - Modified: 2025-12-23 09:35:53 - Feat.: - Title: Raši chce, aby sa v zrýchlenom režime rokovalo iba v nevyhnutných prípadoch 02 - Modified: 2025-12-17 09:58:45 - Feat.: - Title: Vládou prešli ďalšie zmeny v Trestnom zákone, sprísni sa zodpovednosť za obchodovanie s ľuďmi 03 - Modified: 2025-12-11 18:44:39 - Feat.: - Title: Odborník hovorí o obrovskom probléme: Koalícia sa pokúša oslabiť základný komponent systému 04 - Modified: 2025-12-03 15:03:54 - Feat.: - Title: Vláda schválila energopomoc. Hraničnú hodnotu bonity energetickej domácnosti stanovila na 1 930 eur za mesiac 05 - Modified: 2025-12-03 09:52:58 - Feat.: - Title: Povodne za prvý polrok tohto roka spôsobili škody za takmer tri milióny eur
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
31. december 2025 01:31