"Ten Kočner, ktorý sa stretával so Sulíkom. Tak títo dvaja tu spriadali konšpirácie, ako viete že ich kontakt nestál nič? Ako to viete? Nemáte dôkazy, ani my, tak sa poďme takto obviňovať. Marián Kočner, to je symbol SaS. To je najväčší predstaviteľ SaS spoločne so Sulíkom," povedal poslanec Smeru Ľuboš Blaha, ktorý vytiahol v parlamente kauzu Sasanka.TASR/J. Kotian
StoryEditor

Esetu došla s Blahom trpezlivosť. Poslal mu predžalobnú výzvu

02.05.2019, 15:56
Autor:
klkl
Sériou videí o Esete poslanec podľa firmy nepodložene verbálne útočí.

Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) už dlhší čas verejne na svojom Facebookovom profile kritizuje slovenskú firmu Eset. Jej majiteľov označuje za oligarchov, ktorí vlastnia médiá a platia viacerých politikov.

Všetky reakcie firmy ako aj ďalšie kritické komentáre Blaha na svojom profile vymazal. Spoločnosť tak poslancovi zaslala predžalobnú výzvu. Informoval o tom samotný Blaha vo videu na Facebooku. "Firma Eset sa ma pokúša umlčať. Toto je ich predstava o slobode a demokracii," tvrdí Blaha.

"Spoločnosť ESET môže potvrdiť, že pánovi Ľubošovi Blahovi bola doručená predžalobná výzva, ktorá súvisí s jeho nepravdivými a nepodloženými výrokmi na adresu spoločnosti ESET počas uplynulých týždňov. Ide o štandardný postup a súčasť právnych krokov, ktoré sme podnikli s cieľom ochrániť dobré meno spoločnosti ESET,“ napísal v stanovisku pre Omediach.com Eset. 

Blaha o Esete natočil sériu videí, kde sa snaží firmu zdiskreditovať. Vo videách uvádza, že Eset je napojený na americkú CIA, či že odkúpil Denník N. Blaha sa zároveň snaží vykresliť Eset ako firmu, ktorá platí viacerých politikov. 

"To, čo robím ja, je úplne normálna spoločenská kritika toho, že sa vy angažujete v politike. Vy už nie ste obyčajná firma, vy už nie ste partia ITčkárov. Vy financujete liberálne médiá, liberálnych politikov a liberálne mimovládky. To znamená, že ste osoby vo verejnom záujme, my vás môžeme kritizovať," tvrdí vo videu Blaha. 

Samotná spoločnosť však vidí jeho videá inak. "Plne rešpektujeme, že sprostredkúvať verejnosti svoje názory a komentovať aktuálne spoločenské dianie je realizáciou ústavou garantovaného práva na slobodu prejavu každého občana.

Právna analýza príspevkov p. Blahu na sociálnych sieťach však ukázala, že cieľom príspevkov nie je objektívne informovať či vecne kritizovať aktuálne udalosti. Naopak, cieľom príspevkov sú bezdôvodné a ničím nepodložené verbálne útoky na spoločnosť ESET a jej predstaviteľov. Šírenie neprávd a dezinformácií nemá so slobodou prejavu nič spoločné,“ dodala spoločnosť v reakcii na Blahove videá. 

01 - Modified: 2023-06-07 11:19:29 - Feat.: - Title: ESET vytvára novú marketingovú divíziu, povedie ju Mária Trnková 02 - Modified: 2023-05-30 08:05:05 - Feat.: - Title: Slovenskom sa šíri ďalší podvod: Útočníci sa vydávajú za vládu, využívajú legitímne vyzerajúce čísla 03 - Modified: 2023-05-31 09:42:54 - Feat.: - Title: Pauza vo vývoji umelej inteligencie? Je to nezmysel, zhodli sa odborníci. Sám Musk ju vyvíja 04 - Modified: 2023-05-24 13:03:13 - Feat.: - Title: Kradla fotky i rôzne súbory. Android aplikácia sa po roku premenila na špionážny softvér 05 - Modified: 2023-05-26 12:24:05 - Feat.: - Title: Východ Slovenska boduje, IT firmy pribúdajú ako huby po daždi
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
09. jún 2023 20:21